SPORTURI  »  TENIS  »  WTA

Simona Halep și-a aflat prima adversară de la Roma + reacție entuziastă: „Este cine cred eu că e? ”

Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) știe pe cine va înfrunta în turul doi de la WTA Roma: Jasmine Paolini (24 de ani, 99 WTA). Duelul poate fi urmărit în format liveTEXT pe GSP.ro.

Articol de GSP - Publicat luni, 14 septembrie 2020 18:30 / Actualizat luni, 14 septembrie 2020 19:10

Jucătoarea din Italia a trecut luni de Anastasija Sevastova (30 de ani, 46 WTA) în două seturi, scor 6-2, 6-3. Paolini și Halep se vor înfrunta în premieră miercuri, 16 septembrie (ora va fi anunțată ulterior de organizatori).

93a fost cel mai bun loc ocupat până acum de Paolini în clasamentul mondial, care nu și-a trecut în palmares niciun turneu WTA

Simona Halep, alături de Darren Cahill după 7 luni

Halep este însoțită la Roma de antrenorul Darren Cahill, alături de care nu a mai participat la un turneu de aproximativ 7 luni. Sportiva noastră a salutat prezența australianului printr-un mesaj pe Twitter: „Este cine cred eu că e? Șapte luni mai târziu... bine ai revenit, Darren Cahill”.

VIDEO Simona Halep se pregătește de revenirea în circuit

Citește mai multe știri despre Simona Halep:

Simona Halep, înaintea turneului de la Roma: „Sunt restricții destul de mari. Mă aștept să fie dificil”

Djokovic, la prima apariție publică după descalificarea de la US Open: „A fost ceva total neașteptat și neintenționat”