SPORTURI  »  TENIS  »  ROGERS CUP

SIMONA HALEP - JENNIFER BRADY // VIDEO Asta e SuperSimona: lovitură perfectă în setul doi cu Brady!

Simona Halep

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 august 2019 21:42

Simona Halep (27 de ani, 4 WTA) a câștigat dramatic meciul cu Jennifer Brady (24 de ani, 76 WTA), scor 4-6, 7-5, 7-6 (5) în turul secund de la Rogers Cup. Partida a durat 2 ore și 26 de minute.

• În turul III, Simona Halep o va întâlni joi pe învingătoarea meciului Dona Vekic (24) - Svetlana Kuznetsova (198).

După ce a pierdut primul set, Halep și-a ridicat nivelul. În setul doi al meciului, Simona Halep a reușit una dintre cele mai spectaculoase lovituri.

Întâi un backhand în diagonală, care a trimis-o în colțul terenului pe Brady, apoi Simona a înaintat la fileu și a închis punctul cu un forehand executat excelent, la care Brady nu a avut răspuns.