Alte știri din fotbal
Condițiile în care golgeterul Assad Al-Hamlawi pleacă de la Craiova
0
Mesaj direct pentru Dinamo: „Îl vreți pe Blănuță? Căutați-mă pe mine!”
1
CFR Cluj are nevoie urgentă de două milioane de euro » Ce riscă dacă nu plătește până miercuri
0
Start în Rapid - Slovan Liberec, ultimul „amical” din Austria
0
Știri din fotbal internațional
Senzația Mondialului, Johan Manzambi, acord de transfer cu o nouă echipă
0
FIFA implementează o măsură fără precedent la Franța - Maroc, primul „sfert” de la Campionatul Mondial
0
Alex Chipciu i-a citit pe cei de la Dinamo Kiev: „Asta îți fac ucrainenii!”
0
Franța - Maroc, în sferturile Campionatului Mondial » Echipele probabile: absență grea
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
10
Cristian Cârnu, influencerul anchetat pentru înșelarea urmăritorilor, prima ...
Libertatea
Răceala lui Trump față de Giorgia Meloni, surprins la summitul NATO, ...
Adevărul
Se împlinesc 20 de ani de la Mondialul Italiei » 3 povești neștiute din ...
GSP SPECIAL
Un mecanic român a demontat jumătate de mașină electrică și a descoperit ...
Libertatea
Imi vine sa sparg monitorul din cauza comentatorilor de la ESPN. O compatimesc si o lauda numai pe belita aia de Konta. Abia astept sa castige Simonica si sa ii aud cum isi inghit cuvintele. Hai Simona!!!
Din păcate Halep are niște limite peste care nu le poate depăși ! Una este serviciul, (Konta a servit tot timpul cu 25-35 km /h mai mult decât Halep) ! A două este faptul că nu poate să lovească mingea cu forță și chiar dacă o plasează , adversarele pot ajunge la ea și o returnează de foarte multe ori decisiv ! Am remarcat și faptul că deși Konta o plimba pe tot terenul lovind puternic , Halep returna slab numai....pe mijloc ! Are momente când întră într-o labilitate psihică.....Deși nu sunt printre admiratorii englezoaicei care chiar mă enervează, azi a fost peste Halep la toate capitolele !
O rușine de meci făcut praf de englezoi. Toate mingile Simonei au fost date out iar ale unguroaicei s-au lăsat în teren. Cum poți să=ți păstrzei calmul și seriozitatea cu astfel de arbitri de linie. Simnoa a tras de ea până la ultima minge deși știa la cât e ceasul în Londra. Și același arab pe scaun care a mai furat=o li cu Șarapova la RG. Cât ai fi de bună tot nu poți face față arbitrilor de linie și scaun care te fac exact cum vrea ITF. Ca și pe Năstase cu suspendarea. Niște nesimțiși. Oricum Simona e peste figuranta asta cu câteva clase. O bate și sub apă dacă e nevoie..
*** halep.o pierzatoare notorie .un joc slab si plafonat.plictisitor .pfoooa ce slabatura .sa bubui minge de la doi m din spatele liniei de fund si sa astepti sa greseasca adversara .asta.i tactica de pierzatoare .ce bucurie imensa ne.aa adus konta .o vom iubi la fel de mult ca si pe ostapenko .:))))))) sa curga berea rece in pahare .romania este in sarbatoare .:))))))) by by wimbl by by loc 1 .:)))))))
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Esti nesimtit si needucat !
Desi nu ma prea intereseaza tenisul feminin, de data asta ii tin pumnii lui Halep. E o chestiune ce depaseste granitele sportului. Mi-ar placea sa i se dea cu tifla "perfidului Albion". Am eu un dinte impotriva lor, inca de pe vremea cand ne-au vandut bolsevicilor.
Inca o tampenie ca asata nu am mai vazut. De zile intregi tocati marunt subiectul asta cu nr.1 mondial care nu reprezinta nimic altceva decat un clasament care nu se premiaza in niciun fel. Vazand ca piticania nu poate pur si simpu sa castige un turneu de Grand Slam, si eu zic ca nici nu va castiga vreodata, v-ati gandit sa schimbati miza in nr.1 mondial, una mult mai accesibila. Astia sunteti, va aplecati dupa orice miza daca "strugurii sunt acri" si nu-i puteti gusta niciodata. Imaginati-va ce umilinta pentru Halep sa ajunga nr.1 mondial dar sa nu guste din nici un trofeu major, doar sa culeaga puncte din turnee la care marile jucatoare stau acasa si se pregatesc de balul adevaratilor campioni. Asa va si ramane in istorie: "the greatest looser"!
Din pacate, un fizic ca al lui Halep, asezonat unui stil de joc neutru, fara riscuri, cu eterne mingi pe centru si in asteptarea greselilor adversarei, nu poate produce un nr. 1 mondial. Nici macar la fete.
Am scris inainte de meci,ca Konta este mult peste Halep.Si asa a fost.Daca Johanna nu gresea atat de mult,castiga in doua seturi.Mai mult de jumatate din punctele lui Halep a facut Johanna gresind copilareste.Si totusi a castigat.A castigat pe marit.Nu poti sa fi nr. 1 mondial,fara sa castigi un grand slam!Halep este mult peste locul ei adevarat.
Bravo Simona!!!!!! Fruntea sau, SUNTEM MANDRII DE TINE!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.