Alte știri din fotbal
Triplul campion al României face Uber, în străinătate: „Câștig mai mulți bani decât în fotbal”
0
Mihai Stoica, concluzie fără echivoc despre Craiova: „ZERO! Eu știu ce înseamnă”
0
Acuzații grave aduse de mama arbitrului minor care a fost bătut la Craiova: „Mi-a spus că a luat bătaie pentru că e prost” » Ce spune tânărul despre incident
1
Mihai Stoica, reproșuri pentru antrenor: „Să nu uite”
0
Știri din fotbal internațional
Aston Villa - Freiburg, finala Europa League » Imagini senzaționale din Istanbul + Echipe de start
0
Răsturnare de situație! Sergio Ramos blochează transferul internaționalului român
0
A antrenat-o pe Manchester United și a speriat Steaua, iar acum a ajuns la retrogradata în Liga 4
0
Tatăl jucătorului a pus mâna pe telefon și i-a interzis selecționerului să-l convoace pe fiul lui la Cupa Mondială
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
10
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Un arhitect explică dezvoltarea haotică și traficul de coșmar din ...
Libertatea
Pericolul ascuns din vacanțele în Egipt. Cazul fetiței care a murit după un ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Ce este gazoductul Puterea Siberiei 2 al cărui construcție ar costa 34 de ...
Libertatea
Ruzici nu mai este in stafful tehnic al Simonei, astfel ca isi permite sa laude o rivala. Probabil ca in sinea-sa, Ruzici s-ar bucura daca Simona va fi invinsa de catre Anisimova. Daca nu o invinge pe romanca, atunci Simona se poate numi... Ani-Simona!
Exact, și aș mai adăuga că Simona e cea mai experimentata jucătoare rămasă în cursa pt RG. Hai Simona, adevărații români te susțin. Orice echipa/sportiv trece prin momente fără trofee, asta e șansa ta sa îți pregătești revenirea în poziția de lider.
E de remarcat asaltul jucatoarelor tinere la GS in 2019, ca si cum vine o schimbare mare de generatie. Jucatoarele cu experienta si palmares se lupta cu varsta, accidentarile si pauzele de familie, iar cele tinere completeaza golurile ramase. Fara veterane ca Serena, Venus, Sharapova, Azarenka, care acum cativa ani erau abonate la premiile mari de GS, azi media de varsta la sferturile de GS a scazut dramatic! Simona ramane in Top azi tocmai fiindca e in forma si poate sa ajunga in sferturi la GS, si mai sus, pana la titlu, si e un exemplu de admirat pentru multele jucatoare tinere si talentate care apar.
E o tehnologie de presa, un redactor marunt scrie un articol, pe o anumita tema, adesea copiind din ce au scris altii, apoi vine un titluitor care pune titlul. Dar fiindca titlul nu poate fi atat de lung ca sa spuna ca "nu a pierdut niciun set", s-a inlocuit cu "neinvinsa"! :D Oricum, titlul e doar de momeala, ca doar cand citesti articolul descoperi adevarul, daca e scris in text! :D
Jurnalistul anonim (cãruia îi e rusine sã se iscãleascã) ne dã o stire senzationalã : adversara Simonei în sferturi e neînvinsã la RG 2019. Vã imaginati cum ar fi fost dacã juca cu una deja învinsã ? :):):)
Cred ca si Bolsova (21 de ani, moldoveanca din Spania) merita remarcata, pentru ca a ajuns in turul 4 la primul ei GS, venind din calificari! Probabil si de ea vom mai auzi in viitor.
Americanca de 17 ani a ajuns in turul 4 si la AO anul acesta, deci acum repeta performanta, asa ca promite mult pe viitor. Dar cred ca tot Simona are mai multa experienta si forta mentala. Ca si la Swiatek, nu e usor pentru o jucatoare atat de tanara sa faca fata emotiei de a intalni o campioana, si inca la un asa nivel de GS. Probabil Anisimova o sa ii dea Simonei o replica mai solida decat poloneza, dar cred ca va castiga Simona, daca joaca jocul ei cel mai bun. HAI SIMONA!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.