Articol de GSP - Publicat vineri, 16 august 2019 08:34
Simona Halep (4 WTA, 27 de ani) a fost eliminată în turul III al turneului de la Cincinnati după ce a pierdut în fața americancei Madison Keys (18 WTA, 24 de ani), scor 1-6, 6-3, 5-7. (Detalii AICI)
Simona Halep a început turneul de la CIncinnati pe locul 4 WTA, iar de luni se va afla pe aceeași poziție. Ucraineanca Elina Svitolina, locul 5 WTA, era singura jucătoare care o putea depăși pe Halep, dar aceasta a fost eliminată și ea în turul III al turneului de americanca Sofia Kenin, 22 WTA, scor 3-6, 6-7(3).
În acest moment, în clasamentul live, Simona are 4.743 de puncte, în timp ce Svitolina are 4.492.
Din top 10 WTA, doar Naomi Osaka (1 WTA), Ashleigh Barty (2 WTA) și Karolina Pliskova (3 WTA) mai joacă la Cincinnati, toate având șanse să fie lider în clasament începând de luni.
Rezumatul meciului Simona Halep - Madison Keys
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani