SPORTURI  »  TENIS  »  GIPPSLAND TROPHY

Simona Halep, probleme medicale în meciul cu Ekaterina Alexandrova! A cerut intervenția trainer-ului

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 februarie 2021 09:17 / Actualizat vineri, 05 februarie 2021 09:19

Simona Halep (29 de ani, 2 WTA) a acuzat probleme medicale în timpul meciului cu Ekaterina Alexandrova (26 de ani, 33 WTA), din sferturile de finală de la Gippsland Trophy.

La scorul de 5-2 în primul set pentru rusoaică, Halep a cerut intervenția trainer-ului, având, cel mai probabil, dureri la spate. Accidentarea nu a fost cauzată de un anumit schimb, iar o cauză punctuală nu a putut fi identificată în timpul confruntării.

Cert este că Simona a început spre sfârșitul primului set să cedeze ușor punctele, fără a mai forța. Din tribune, pe fețele antrenorilor Darren Cahill și Artemon Apostu-Efremov s-a observat o îngrijorare profundă. Cu Alexandrova, Halep a cedat primul set de la Gippsland Trophy.

Înfrângerea cu Swiatek, cea mai dureroasă din 2020 pentru Simona Halep: „Am fost dezamăgită. M-a lovit trenul”

Citește mai multe știri din tenis:

Toate detaliile despre meciul Simona Halep - Ekaterina Alexandrova, AICI

Sorana Cîrstea - Belinda Bencic 7-5, 6-2. Victorie spectaculoasă pentru sportiva noastră! Pe cine va întâlni în „sferturi” + ce sumă a câștigat

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”