SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MADRID

Halep, prima reacție după victoria cu emoții de la Madrid: „În setul secund nu am mai fost la fel de concentrată”

Simona Halep // FOTO: Imago +9   FOTO
Simona Halep // FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 aprilie 2021 16:43 / Actualizat vineri, 30 aprilie 2021 17:35

Simona Halep (29 de ani, 3 WTA s-a calificat în turul al doilea turneului de la Madrid după ce a trecut de iberica Sara Sorribes Tormó (24 de ani 46 WTA), scor 6-0, 7-5.

• Simona Halep va juca în turul doi contra chinezoaicei Saisai Zheng (27 de ani, 57 WTA), care a trecut în trei seturi de poloneza Magda Linette (29 de ani, 48 WTA), scor 6-2, 3-6, 6-1, (Detalii AICI)

Imediat după meci, pe teren, Simona Halep a acordat un interviu scurt, în care a vorbit despre meci și despre revenirea la turneul din Caja Magica.

A fost un meci grozav! Poate că în setul secund nu am mai fost la fel de concentrată și ea a jucat mai bine. E extraordinar să fiu aici și să fie fani în tribună. Aici mă simt ca acasă, iubesc Madridul. Acum nu am un obiectiv clar. Mă concentrez pe fiecare partidă”, a spus Simona Halep la interviul acordat la finalul meciului.

22 de lovituridirect câștigătoare a avut Simona Halep și 22 de greșeli neforțate

Ion Țiriac știe unde suferă Simona Halep în 2021: „Are o singură problemă”

Kyrgios e furios: „E dezgustător! Nu m-am simțit niciodată atât de jignit!”

Simona Halep spune NU violenței » Campanie la Madrid, alături de nume mari din ATP și WTA