Alte știri din fotbal
Bogdan Lobonț l-a auzit pe fotbalistul Rapidului și intervine dur: „Vrei să rămâi mediocru?! M-am plictisit eu!”
0
L-a contrat pe Costel Gâlcă după conflicul cu Alex Dobre: „Poate are probleme acasă cu soția. Mai închizi un ochi, te mai uiți în altă parte...”
0
FC Voluntari - FC Bihor, deschiderea etapei 7 a play-off-ului din Liga 2
0
Primul transfer pentru sezonul viitor? 250.000 de euro în lupta la titlu din Superliga
1
Știri din fotbal internațional
Noi indicii că Florentino Perez a decis antrenorul pentru sezonul viitor
0
Fostul căpitan al lui Manchester United și-a anunțat retragerea la 40 de ani: „Mi-am trăit visul”
0
Fostul internațional român a explicat motivul pentru care Adrian Șut nu s-a impus în Emiratele Arabe Unite
0
O nouă schimbare de antrenor în Premier League: „Pleacă având respectul și recunoștința tuturor celor conectați cu clubul”
0
Lifestyle
Transformarea incredibilă a Larissei, modelul care a „înnebunit” lumea fotbalului la CM 2010 » Cum arată la 41 de ani
0
V-a mușcat o căpușă? Care sunt pașii imediați de făcut
0
Diana Munteanu are un fotbalist favorit la CM: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”
30
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
Sancțiunea CNA în cazul Realitatea Plus, întoarsă „din pix” de judecători. ...
Libertatea
Germania, amenințată de Trump cu retragerea trupelor americane: „Urmează ...
Adevărul
Era idolul lui Dobrin! Cine a fost misteriosul Pericle Valeca, fotbalistul ...
GSP SPECIAL
Radu Miruță cere demiterea șefei Metrorex, pentru 60.000.000 de euro ...
Libertatea
Oameni buni in ale tenisului ! Orice inceput are un sfarsit, nu doresc sa fac istoria tenisului Sereni, dar imi aduc aminte de acum catva ani cand presa franceza o facea praf, fiindca numai cu anumite itaritoare se poate tine la un nivel inalt, si asa cum unui amic dupa egalul la seturi cu Simona i-am scris ca daca Simona va castiga este sfarsitul carieri Serenei. Imi pare rau ca acest lucru nu se poate produce dupa meciul cu ea, dar ma bucur ca intradevar si cred ca Pliskova care a batut familia Williams, le va termina cariera, sau nu ! Daca bine imi amintesc Hingis le-a batut intr-un turneu si tot din cauza lor s-a retras.
Cate turnee de GS a castigat? Cate finale de GS are? Restul sunt povesti.
Gresit!!! Un serviciu AS e un serviciu pe care NU IL RETURNEZI, nu un serviciu pe care nu il poti returna. Dupa logica ta ar trebui ca orice jucator de tenis sa aiba aproximativ acelasi numar de asi pe meci indiferent de adversar. Poti servi cu 210 km/h si sa nu fie as sau poti servi cu 150km/h si sa fie as, dar asta depinde de adversar, nu de tine
Bine ma hai ca nu mai zic nimic..sa ramanem noi implicit Halep cu statistici impresionante pana la retragerea ei din tenis si sa lasam pe altii sa castige trofeele adevarate. Pana la urma statistica e cea mai importanta si peste ani de zile iti vei aminti cu usurinta ca Halep a avut in 2016 procentaj de 48.1 la game-uri castigate pe retur si-ti va fi greu sa-ti amintesti campioanele ce au reusit sa castige turneele de Grand Slam.
Cu alte cuvinte daca reusesti sa-i dai unuia clasat pe locul 150, 200 de ex 30 de asi intr-un meci, vrei sa spui ca si locul 3 daca il avea adversar tot 30 de asi ii intra?
Gresit! Un serviciu AS este un serviciu pe care n-ai cum sa-l returnezi indiferent cat de valoroasa jucatoare de tenis esti, adica nici nu nu mirosi mingea, NU un serviciu pe care nu te-ai priceput sa-l returnezi. Cred ca sesizezi diferenta! Spre exemplu, si Simona i-a dat un AS Serenei; asta nu inseamna ca Serena nu s-a priceput sa returneze, ci doar ca acel serviciu nu putea fi returnat de catre nimeni din lume! Despre asta vorbim! Serena se bazeaza exclusiv pe aceasta abilitate de a se scoate cu asii pe care-i serveste; cand era condusa cu 30-40 pe propriul serviciu dadea doi asi la rand si castiga ghemul. Asta a facut in meciul cu Simona Halep; 20 de asi inseamna de fapt 5 ghemuri castigate la zero, este ca si cand meciul ar fi inceput din start cu 5-0 in primul set! In meciul cu Pliskova a dat doar 4 asi si a pierdut ca o curca plouata! Ai priceput?
deci Serena nu a mai dat asi pentru ca Pliscova stie sa returneze ? :))
"Asociatia de Tenis Feminin (WTA) a prezentat, joi, o ierarhie in care Simona Halep ocupa primul loc, fiind peste rivalelele sale din elita tenisului. Conform cifrelor oferite de WTA, Simona Halep este jucatoarea care are cel mai mare procentaj al game-urilor castigate la retur in 2016. Sportiva noastra are un procentaj extraordinar (48.1%) si le-a depasit astfel pe Sara Errani (46.2%), Agnieszka Radwanska (46%) si Annika Beck (44.7%). Serena Williams, locul unu WTA, nici nu a fost inclusa in acest top, dar este jucatoarea cu cel mai bun serviciu din lume in 2016." (Ziare.com)......Asa ca, nu returul Pliskovei a facut diferenta, ci jocul slab al Serenei, mai ales la serviciu!...-:)
Si bunaciunea aia de doamna *** ce zice ?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
N-am cum sa-i conving si nici nu-mi propun, pe unii care au fixatie in cap cu Halep ca e mare campioana dar mereu are cate un obstacol in cale si nu reuseste sa castige trofeul mult ravnit-motive daca vrem sa gasim o facem pana implineste Halep 30-32 de ani de ani si vedem cum vin altele din spate mult mai tinere si castiga turnee de Grand Slam. Ai dreptate pana la un punct; daca Halep o intalnea pe Serena dupa meciul cu Pliskova..etc...pai Halep tot avea de jucat un sfert de finala nu statea sa manance seminte, iar din acel sfert tot se acumula oboseala si la ea; tot se insista ca Serena a reusit doar 5 asi cu Pliskova; asta insemna ca Pliskova returneaza foarte bine serviciul adversarului si Serena chiar a avut un adversar pe masura. Poate daca juca aseara Halep in locul Pliskovei, Serena reusea din nou un meci extraordinar cu 18-20 de asi. Simona fara indoiala stie tenis, dar nu deajuns ca sa castige un turneu de Grand Slam.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.