TENIS    •   ATP TORONTO

Tecău și Rojer au ratat calificarea în semifinale la Toronto

Foto: Guliver/GettyImages
Foto: Guliver/GettyImages

Sambata, 11 August 2018

Perechea formată din Horia Tecău (17 ATP la dublu, România) și Jean-Julien Rojer (11 ATP la dublu, Olanda), cap de serie numărul 7, a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Toronto.

Cei doi au fost învinși de echipa formată din Oliver Marach (Austria) și Mate Pavici (Croația), cap de serie numărul 1, scor 6-7(5), 7-5, 10-6.

Tecău și Rojer vor încasa pentru calificarea în sferturile de finală 39.830 de dolari și vor acumula 180 de puncte ATP.

Pentru român acesta a fost primul turneu după accidentarea suferită în aprilie.

Citește și:  Simona Halep, reacție nervoasă la adresa WTA! A răbufnit după calificarea în semifinale: "Sunt foarte supărată! Azi mi-a ajuns"

Comentarii (1)

mosvasile  •  11 August 2018, 15:08

De trei ani joaca Tecau impreuna cu Roijer ala!Ar trebui sa schimbe!

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4
17:00 Volei F

CSM București - CSM Lugoj

Digi 3
19:00 Baschet M

BC Khimki - Maccabi Tel Aviv

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Baschet M

Baskonia Vitoria-Gasteiz - Real Madrid

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-