TENIS  ·  WTA SINGAPORE

TURNEUL CAMPIOANELOR // S-au tras la sorți grupele de la Turneul Campioanelor » Programul primelor meciuri

FOTO: Twitter Caroline Wozniacki
FOTO: Twitter Caroline Wozniacki

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 octombrie 2018 15:57

Astăzi a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea celor două grupe de la Turneul Campioanelor de la Singapore, competiție de la care liderul mondial Simona Halep s-a retras din cauza accidentării la spate.

Grupa Roșie reunește câștigătoarele de la ultimele două turnee de Mare Șlem. Naomi Osaka (4 WTA), deținătoarea titlului de la US Open, și Angelique Kerber (3 WTA), campioana de la Wimbledon, se luptă pentru supremație alături de Sloane Stephens (8 WTA) și Kiki Bertens (10 WTA), jucătoarea care a avansat în competiție după retragerea Simonei Halep.

Din Grupa Albă fac parte Caroline Wozniacki (2 WTA), Petra Kvitova (7 WTA), Elina Svitolina ( 6 WTA) și Karolina Pliskova (5 WTA).

Primele partide care se vor juca sunt din Grupa Albă: Petra Kvitova se va duela cu Elina Svitolina, în timp ce Karoline Pliskova joacă împotriva Carolinei Wozniacki.

Luni, în Grupa Roșie, Naomi Osaka se duelează cu Sloane Stephens, iar Kiki Bertens o înfruntă pe Angelique Kerber.

Vezi și:  Patrick Mouratoglou, antrenorul Serenei Williams, vrea o schimbare crucială de regulament: "Să terminăm cu ipocrizia!"



Anunțul momentului despre Gregorian Bivolaru, liderul MISA. Multe cursante ar fi fost supuse unor obiceiuri șocante
Libertatea
Comentarii (1)
merace  •  21 Octombrie 2018, 15:42

A si inceput lupta, cu surprize! Svitolina-Kvitova 6-3, 6-3, iar Pliskova are avans un set si un break cu Wozniacki (6-2, 3-1)

Vezi toate comentariile (1 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
15:30 Documentar, Il Luce
Episodul 9 - Dinamo-Steaua, meciul generalilor
TVR 1
18:00 Fotbal, La Liga
Celta Vigo - Betis
Digi 2, Telekom 4, Look Sport 3
18:15 Fotbal, Serie A
Juventus - Torino
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
20:00 Fotbal, Liga 1
FCSB - Botoșani
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
20:30 Fotbal, Serie A
Sassuolo - Lecce
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
20:30 Fotbal, La Liga
Valladolid - Alaves
Digi 4
22:45 Fotbal, Serie A
Lazio - Milan
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
23:00 Fotbal, Serie A
Granada - Valencia
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
Program TV complet

Liga 1