Comentarii (187)
braveheartro
braveheartro  •  20 Mai 2018, 15:23

Simona, suntem alături de tine indiferent de rezultat. Tu eşti campioana noastră orice ar fi. Ne-ai făcut de atâtea ori mândri şi fericiți. Dintr-o țară aflată pe ultimele locuri în aproape toate clasamentele mondiale, tu eşti nr. 1 in tenis. Haterii se pot întoarce în văgăunele de unde s-au târât să-şi verse frustrările şi ura. Go Simo!!! Oamenii raționali si normali la cap n-au cum să nu te iubească ❤

ray51
ray51  •  21 Mai 2018, 07:04

Nu vreau sa intru in gura laudacilor dar sa faca cineva cu tine 6:0 este peste ingaduinta mea. Tu fiind nr 1 mondial. Doar daca ai dat fuguta la o agentie (nu vreau sa jignesc dar ma pot gandi)... Mai fair ar fi fost sa se dea obosita si bolnava in meciul cu Maria. Sharapova cred c-ar fi invinso pe Svitolina.

maxp
maxp  •  21 Mai 2018, 02:33
Postat de Ion Filip pe 21 Mai 2018, 01:33

Imi raspunde cineva ce valoare are locul 1 WTA daca nu "suntem" in stare sa castigam nici un turneu serios ?

Halep a castigat destule turnee serioase cand acestea aveau o miza reala pentru ea. Momentan turnee ca Madrid sau Roma sunt mai mult o incalzire pentru Roland-Garros decat o miza in sine. Putem vorbi despre asta dupa Roland-Garros, ca daca castiga acolo cumva, se cam desfiinteaza tot ce spui tu. Dar ea a cam castigat anual turnee serioase, ma rog, cu exceptia GS-urilor.

825194894291168
Ion Filip  •  21 Mai 2018, 01:33

kdester
kdester  •  21 Mai 2018, 00:49

Sharapova joaca cu Ostapenko si castiga in trei seturi dupa un meci de trei ore, apoi joaca cu Halep si pierde in trei seturi dupa un meci de 2 ore si jumatate Halep joaca cu Sharapova si castiga in trei seturi dupa un meci de 2 ore si jumatate si apoi joaca cu Svitolina si pierde in doua seturi dupa un meci de 1 ora si 7 minute

761123740750819
Teofil Vasian  •  20 Mai 2018, 23:38

Luminita Dudescu:"Dacă ea era sleit de putere Svitolina cum era? " Clar, pasarea pe limba ei piere. Nu-ti mai lua atatea fetze ca te tradezi, exact ca acuma. A avut o zi slaba intr-adevar dar nici Nadal invingator dupa un meci cu Djokovici in forma cu o pauza de mai putin de 17 ore nu si-ar dori sa joace cu Wawrinka. Simona pur si simplu nu a mai putut fugi astazi ca a fugit prea mult ieri. Dar pe tine nu te doare ca a pierdut ci ca au romanii cu ce sa se laude cand dupa o victorie ii o nunta prea mare si ai vrea ca dupa o infrangere sa fie o inmormantare cu blestem.

merace
merace  •  20 Mai 2018, 23:04
Postat de Cornel Brincoveanu pe 20 Mai 2018, 20:57

Sant admirator al Simonei , dar asta nu e hal de prezentare la o finala ! Dupa ce ai stat doua ture mai ai tupeul sa gasesti motive ...fizice ? Ba , pe asta o doare fix in cot de suporteri , de imagine si de palmares ! Ia ziceti , daca mizai in Singapore 1mil $ pe scor 0 - 6 in primul set si infragere - final , te faceai OM ? ( bine inteles daca stii scorul ... dinnainte ). Intrbare : CINE poate STI scorul inainte ? AUUUUD ???? ILIUTA PRONOSPORT

Propun tuturor sa raportam fiecare comentariu al acestui comentator cu NUME NUL (adica fara nume) care scrie ba pro, ba contra, doar ca sa produca reactii adverse...

merace
merace  •  20 Mai 2018, 23:01

nu cred ca esti admirator al Simonei, din moment ce cu acelasi NUME NUL o critici urat la alte articole. Mai degraba cred ca esti angajat GSP, altfel nu ai putea sa ai NUME NUL aici.

merace
merace  •  20 Mai 2018, 22:57

In 2014 la WTA Chamionships, cand Simona i-a dat 6-0, 6-2 Serenei in grupa, si apoi Serena a castigat finala cu 6-3,6-0, crezi ca a fost pentru pariuri?! Sau pe vremea aia inca nu erai angajat la GSP sa bagi soparle?!