SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA SYDNEY

VIDEO Simona Halep a făcut spectacol la Sydney » Românca a reușit două lovituri la care Kuznețova nu a avut replică

Articol de GSP - Publicat joi, 14 ianuarie 2016 14:14

În primul set al meciului Simona Halep - Svetlana Kuzențova, meci întrerupt la scorul de 5-4, românca a avut mai multe momente foarte bune. Vezi aici detalii despre ora de reluare a meciului.

Halep a reușit două puncte spectaculoase în primul set cu Svetlana Kuznețova și a primit aplauze din partea spectatorilor. Mai întîi, în debutul meciului, Halep a răspuns perfect la o scurtă a rusoaicei și a cîștigat punctul cu o lovitură de forehand, în diagonală.

Vezi aici video

În finalul setului, la scorul de 4-3 pentru Kuznețova, Halep a făcut break, iar unul dintre punctele decisive l-a cîștigat cu o lovitură specifică ei, un rever în lung de linie, la care adversara nu a avut răspuns.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”