SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

FOTO Momentul în care Djokovic și-a „pus în cap” toți spectatorii » Ceartă cu arbitrul de scaun: „Așa faci cu toată lumea?!”

Novak Djokovic (36 de ani, 2 ATP) a avut un schimb tensionat de replici cu arbitrul de scaun Fergus Murphy. Momentul s-a petrecut în setul cu numărul 3 al meciului cu ibericul Carlos Alcaraz (20 de ani, 1 ATP), finala Wimbledon 2023. +19   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 16 iulie 2023 20:19 / Actualizat duminica, 16 iulie 2023 20:21

Djokovic și Alcaraz au oferit schimburi senzaționale și multe răsturnări de situație în finala Wimbledon 2023. Nu au lipsit nici momentele tensionate. În centrul lor a fost, ca de obicei, sârbul.

În așteptarea verdictului, Simona Halep a publicat un mesaj misterios
MESAJ

Novak Djokovic, ceartă cu arbitrul de scaun în finala de la Wimbledon

În primul set, Djokovic a fost avertizat de arbitrul de scaun Fergus Murphy pentru depășirea timpului destinat serviciului. Nole a părut că acceptă decizia în acel moment. A acumulat nervii, iar în setul cu numărul 3, la scorul de 3-1 pentru Alcaraz, a răbufnit.

„Dacă nu mai am voie să iau prosopul de la copiii de mingi, trebuie să merg singur. Tu dai drumul cronometrului! Așa faci în cazul tuturor?”, a protestat sârbul.

Fergus Murphy i-a explicat că doar respectă regulamentul: „Pornesc cronometrul când s-a terminat punctul...”.

În tot acest timp, publicul de pe Arena Centrală a complexului londonez îl huiduia pe Djokovic.