Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Sa ma anuntati ... si pe mine cand castiga Miky Mouse ... un meci ...:)) Recunosc ca pana acum nu am urmarit-o ... dar dupa circul care l-ati facut cu Franta ... sunt cu ochii pe ea ...:)) Locul 30 WTA ... hmm ...:)) Daca Miky a a ajuns pe 30 WTA ... inseamna ca clasamentul ala e ... hartie igenica ...:)) In afara de top 10 .. .desigur ...:)) IMO ... Miky din ce am vazut la Fed Cup ... este de 230 WTA ... maxim ... va gasesc 200 de jucatoare in WTA ... care ii dau cu terenul in cap la orice ora, inclusiv Sorana si Begu ...:))
Si uite asa jurnalistii sunt castigatori si la victorie si la infrangere...Daca Halep a spus ca este cu mentalul la pamant dupa meciurile incarcate din Franta nu ca voi ati fi vrut sa se dea academiciana cu voi?Jurnalistii romanii nu au inteles nimic desi Simona le-a spus de la obraz ca presa mai rea ca a noastra nu exista....Contextul?Cand Osaka se plangea de presiunea mediatica...
Miki Buzarnescu este foarte instabila emotional astfel ca pe ea nu se va putea baza echipa de FedCup a Romaniei. Ar fi bine sa nu mai fie selectonata o perioada de timp. Inca o data se dovedeste ca aproape toate jucatoarele noastre - cu exceptia Simonei - au aceasta instabilitate emotionala care, de regula, este urmata de joc dezastruos si de pierderea partidelor.
E penibila!Punct!
A fost urât pentru tenisul românesc de echipă. Cârstea nu trebuia scoasă din echipă ea a mobilizat mulţi ani echipa de FED Cup. Dacă Halep şi România vrea să câștige FED Cup trebuie rechemată Sorana. Alt spirit, altă frumusețe. Cu Halep lider şi un căpitan nejucător bun măcar prin semne. Haide să fim un pic mai deștepți. Presa nu ajută deloc. Absolut deloc. Pot să vadă unde Halep cu Sorana se înțeleg bine. Mai iei o junioare la lot, joacă aia, dacă ele nu vor.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Am vazut ultimul set!Servea pentru castigarea meciului-avea 5-3-dar...s-a"taiat"ca maioneza-ca de obicei in ultimul timp- si a facut niste duble greseli pierzand ghemul!Degeaba a incurajat-o antrenorul si i-a zis ca totusi e 5-4 pentru ea-ca in ultimele 3 ghemuri le dadea ostentativ, numai afara!Isi batea joc de noi!Si iti venea sa spargi televizorul!
De obicei imi placeau multe comentarii pe care le postati....Acum daca singur spuneti ca nu stiti despre ce este vorba de ce mai postati?O laudati pe Bogdan dar spuneti ca Buzarnescu nu a mai castigat un meci de mult si trebuie sa fiti anuntat...Pai va spun eu ca Bogdan cu victoria de astazi a ajuns la performanta lui Buzarnescu...Deci Buzarnescu a castigat un meci la fel ca Bogdan...Daca Bogdan castiga maine o intrece pe Buzarnescu ca si performanta...
Si "butonasul" de serviciu,jurnalizat la Spiru Haret are nevoie de o viata de cuplu foarte regulata,nu doar Buzarnescu Mihaela.
Mihaela avea 6-1,3-1, meciul era clar al ei. Apoi totul s-a intors. S-a ajuns la 6-1,4-6,1-3. Deci din primele 11 game-uri Gasparyan a castigat 2. Din urmatoarele 10, a castigat Mihaela doar 2. Apoi au venit brusc 4 game-uri consecutive ale Mihaelei. Deci 6-1, 4-6, 5-3. Serveste pentru meci, are 30-15, pierde game-ul. Apoi are iar 30-15, 2 puncte pana la victorie, dar pierde urmatoarele 11 puncte consecutive si meciul (sigur, Gasparyan are si ea seria de 4 game-uri consecutive de la 3-5 la 7-5). Nu stiu ce sa zic despre asa o evolutie a scorului. Mi se pare insa cam... neasteptata.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.