INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ADVERSARI CFR / SPARTA PRAGA - EINDHOVEN 2-2

Remiză convenabilă

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 septembrie 2009 00:00

PSV, viitorul adversar al Clujului, a scos o remiză în prelungiri aseară, la Praga (2-2) cu Sparta. Echipa lui Chovanec a fost mai periculoasă şi şi-a creat destule ocazii, dar n-a înscris din 8 şuturi la poartă pînă la pauză. Eindhoven a rezistat greu presiunii. N-a putut amîna golul decît pînă în minutul 76, cînd Hubnik l-a învins pe Isaksson. Olandezii au revenit imediat şi Reis a egalat neaşteptat. Finalul a fost dramatic. Zeman a făcut 2-1 (87) şi apoi tot Reis, din penalty, a decis remiza. (Daniel Scorpie)

Mihai Rotaru, anunț exploziv înainte de barajul decisiv pentru Europa: „S-ar putea să fie ultimul meci al lui Mitriță”
Emoții pentru Dinamo înainte de „decisiv” » Kopic a mai pierdut un jucător și inovează: s-a mai întâmplat o singură dată în acest sezon
Așteaptă un miracol! Lăsată acasă de Iordănescu, vedeta din Superligă mai are o singură speranță pentru a fi la EURO
Nationala

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”