FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Lăcătuş: "Îmi e dor de atmosfera din Ghencea, Gigi nu trebuia să jignească suporterii"

Marius Lacatus, Lacatus, Steaua
Marius Lacatus, Lacatus, Steaua

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 noiembrie 2009 00:00

Marius Lăcătuş, antrenorul lui FC Vaslui crede că Gigi Becali nu ar fi trebuit să se certe niciodată cu fanii Stelei pentru a evita situaţia actuală din Ghencea.

“Este urat ce se intampla la Steaua, dar Gigi Becali culege ce a semanat. Nu cred ca trebuia sa jigneasca suporterii, pentru ca este periculos sa te joci cu dragostea fanilor. Si fanii au reactionat foarte dur si iata unde s-a ajuns. Imi e dor de atmosfera care era odata in Ghencea, de galeria aceea minunata.

Cel mai mare regret al meu, insa, este faptul ca nu am reusit ca antrenor la Steaua. Cine stie, poate intr-o zi, voi fi din nou campion cu Steaua! Dar acum, visul meu este sa fac la Vaslui o echipa serioasa, una care sa se bata cu toate fortele mari din campionat”, a spus Marius Lăcătuş la Sport Total FM

Citește și:
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Superliga
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Superliga
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Șoc în fotbalul românesc! Impresarul Cătălin Sărmășan, suspendat un an pentru pariuri » Amendă uriașă primită de omul care îi reprezintă pe Cîrjan, Politic, Miculescu
Superliga
Șoc în fotbalul românesc! Impresarul Cătălin Sărmășan, suspendat un an pentru pariuri » Amendă uriașă primită de omul care îi reprezintă pe Cîrjan, Politic, Miculescu
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Tenis
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (11)
 •  19 Noiembrie 2009, 01:05

Cit priveste celalat comentariu al meu a fost cenzurat...tocmai ce vorbeam de libertatea de expresie !:)) Totusi...angajatii astia mititei de la gsp ar fi mai bine sa cenzureze si spusele oierului ,nu numai ale celor care-l critica . Uitati ca tocmai voi ,presa ,l-ati transformat in acest personaj odios care este acum...fara atentia pe care voi i-ati acordat-o ,ciobanul inca si-ar mai fi vazut si astazi lungul nasului...Rusinicaaa!

 •  19 Noiembrie 2009, 00:59

Apropos ,Sandoval...nu trebuie sa-i permita cineva ceva lui Lacatus ...este un om liber si are dreptul sa vorbeasca liber .Aceasta este libertatea de expresie . Poate ca ar fi fost bine ca Lacatus sa se abtina ,dar are tot dreptul sa spuna ce are de spus .Cind vine vorba de suporteri insa ,acestia au nu numai dreptul ,ci chiar obligatia de a cere plecarea acelui personaj odios care pateaza tot ce atinge ,mai ales blazonul Stelei. Si nu numai stelistii ar trebui sa o faca , ci si altii ;)

steaua1986forever
steaua1986forever  •  18 Noiembrie 2009, 22:25
Postat de sandoval pe 18 Noiembrie 2009, 16:55

nu stiu cum de ii permite domnul porumboiu lui lacatus sa tot vorbeasca despre steaua..lacatus este antrenor la fc vaslui,are comtract cu echipa asta,nu inteleg de ce sa isi da mereu cu parerea despre ce se intampla altundeva.

tu nu intelegi multe, dar e normal, fiind rapidist. De ex, tu nu intelegi ca echipa ta a fost prima echipa comunista din Romania. Stiu, nu vrei sa pricepi. Daca nu pricepi un lucru simplu ca asta, sigur nu intelegi nici de ce Lacatus vorbeste de STEAUA. Noi avem niste simboluri, iar Lacatus este cel mai mare dintre ele. Voi cu cine va "laudati" ? Cu ce "jucatori legendari" ? Poate cu Rica Raducanu, cel mai prost portar din istoria nationalei Romaniei sau cu Maftei, "capi

Vezi toate comentariile (11)
Comentează