INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  JUVENTUS - CHELSEA 3-0

VIDEO Campioana pe sîrmă » Chelsea e la un pas să fie eliminată din faza grupelor după 0-3 cu Juventus

Articol de - Publicat miercuri, 21 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 21 noiembrie 2012 09:19

Învinsă la Torino, Chelsea e la un pas de eliminarea din grupe. Nu-i mai ajunge o victorie etapa viitoare dacă Juve punctează la Şahtior

La doar jumătate de an de la triumful în finala de la Munchen, Chelsea e cu spatele la zid. Eşecul de aseară de la Torino, 0-3, a adus-o în pragul unei eliminări din competiţie încă din faza grupelor.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Scenariul dezastrului? În ultima etapă, pe 5 decembrie, Juve remizează la Doneţk, în faţa unui Şahtior deja calificat. Caz în care albaştrii joacă degeaba cu Nordsjaelland, fiindcă şi la egalitate de puncte, italienii stau mai bine în întîlnirile directe: 2-2 la Londra şi acest 3-0 de acasă.

Un eşec de care Chelsea nu se poate plînge. Dacă pînă la pauză şi-a creat cîteva ocazii şi-a scăpat din uraganul torinez doar cu 0-1 pe tabelă, după reluare s-a prăbuşit complet.

Citește și:
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Campionate
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Două lumi paralele în Vancouver: imagini șocante cu infernul fentanilului de la umbra arenei de peste 100 de milioane de dolari
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Două lumi paralele în Vancouver: imagini șocante cu infernul fentanilului de la umbra arenei de peste 100 de milioane de dolari
E gata! Bayern dă 55 de milioane de euro în schimbul titularului de la Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
E gata! Bayern dă 55 de milioane de euro în schimbul titularului de la Mondial
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă.
Profit.ro
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă. "Futuristă, cool, seamănă cu Duster. E pătrățoasă, dar drăguță." Decizia finală de producție, luată pe baza opiniei publicului
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (8)
ultras.nationalist
ultras.nationalist  •  21 Noiembrie 2012, 18:01
Postat de blaustein pe 21 Noiembrie 2012, 14:48

Calmati-va oameni buni. Nu trebuie sa puneti la zid echipa ca s-a aparat supranumeric in meciul cu Barcelona de anul trecut, cand totusi a dat 2 goluri, ok din nimic. Ce sunteti asa frustrati,unii ??? Ori Barcelona nu trebuie invinsa de acum, sau musai trebuie invinsa cu un joc identic celui pe care il practica, WTF? mai terminati-va. Sezonul asta Chelsea a jucat altfotbal, exceptand meciurile din debutul sezonului, daca voi nu v-ati uitat la meciuri, ati ramas cu semifinala UCL de anu trecut nu mai vb degeaba. Si Real se apara supraaglomerat cu Barca, numai ca tot ia bataie, doar cand au jucat ofensiv au castigat, dar nu tiki-taka. Oricum, Sahtior-Juventus va fi egal, e bine asa ?!

noi ne gandim si la sfertul de finala de anul trecut,si la semifinala de anul trecut,si la finala de anul trecut,si la meciul de acasa cu Sahktior,aveti un noroc fantastic,eu la campionatul Angliei nu ma uit dar daca voi sunteti pe locul 3 si city pe primul loc inseamna ca este un campionat foarte slab...

ultras.nationalist
ultras.nationalist  •  21 Noiembrie 2012, 17:57

deci echipa aceasta a avut un noroc incredibil editia precedenta,incepand din sferturi cand trebuia sa fie eliminata de Napoli si pana cand a castigat trofeul...ei sunt defapt o echipa care in mod normal nu ar trebui sa treaca de grupele LC,deci nicio surpriza adca nu se califica Chelsea....bravo Juve!

blaustein
blaustein  •  21 Noiembrie 2012, 14:48

Calmati-va oameni buni. Nu trebuie sa puneti la zid echipa ca s-a aparat supranumeric in meciul cu Barcelona de anul trecut, cand totusi a dat 2 goluri, ok din nimic. Ce sunteti asa frustrati,unii ??? Ori Barcelona nu trebuie invinsa de acum, sau musai trebuie invinsa cu un joc identic celui pe care il practica, WTF? mai terminati-va. Sezonul asta Chelsea a jucat altfotbal, exceptand meciurile din debutul sezonului, daca voi nu v-ati uitat la meciuri, ati ramas cu semifinala UCL de anu trecut nu mai vb degeaba. Si Real se apara supraaglomerat cu Barca, numai ca tot ia bataie, doar cand au jucat ofensiv au castigat, dar nu tiki-taka. Oricum, Sahtior-Juventus va fi egal, e bine asa ?!

Vezi toate comentariile (8)
Comentează