SPORTURI  »  ALTELE  »  PATINAJ

Revoluţie amînată » Preşedintele FR Patinaj, Adrian Ciobanu, a suspendat Adunarea Generală extraordinară convocată pentru demiterea sa!

Articol de GSP - Publicat marti, 30 aprilie 2013 00:00 / Actualizat luni, 29 aprilie 2013 20:17

Şedinţa, nelipsită de jigniri, momente hilare şi dispute verbale, a fost întreruptă la aproape patru ore după start: tabăra anti-Ciobanu a contestat invalidarea unor cluburi cu drept de vot, susţinătorii conducătorului au făcut scandal cînd reprezentanţii MTS au considerat invalidarea drept nestatutară


Neregulile de la FR Patinaj, prezentate pe larg în paginile Gazetei, se puteau transforma ieri în demiterea acuzatului, preşedintele Adrian Ciobanu. Oana Sebe Fişcă, fosta contabilă a federaţiei, declarase că acesta ar fi împărţit bani către oameni din COSR şi MTS în schimbul finanţării în organizarea unor turnee fictive.

Scandal din start
Atmosfera tensionată a explodat încă de la începutul şedinţei. Adrian Ciobanu i-a cerut Oanei Sebe să iasă din sală din cauza lipsei unei delegaţii. "Ce cauţi aici? Nu ţi-e ruşine, de la tine a început totul!", a tunat şi antrenorul Marius Negrea. Tabăra anti-Ciobanu a sărit în sus cînd a fost anunţată invalidarea a trei cluburi. "Nu au vechime doi ani", a motivat Ciobanu. "Nu trebuie să aibă! În statut se spune clar: trebuie să participe în competiţii în doi ani diferiţi, îndeplinesc condiţia!", a reacţionat Florin Florea, director SCM Braşov.

Reprezentanţii MTS le-au dat dreptate opozanţilor lui Ciobanu, moment în care apropiaţii şefului FRP au creat iureş în sală. După patru ore de parlamentări, preşedintele a suspendat şedinţa. "Adunarea va fi refăcută peste 30 de zile, aşa scrie în statut" a fost concluzia participanţilor.

"Nu m-am născut şi nu vreau să mor la federaţie! Deşi, Doamne fereşte!, nu mai rezist din cauza jignirilor şi a atacurilor. Îmi dau demisia doar după ce voi afla ce este cu acest complot împotriva mea"
Adrian Ciobanu, preşedinte FRP

Citește și:
Gigi Becali răstoarnă calculele hârtiei: „Ea va fi campioană anul ăsta”
Superliga
Gigi Becali răstoarnă calculele hârtiei: „Ea va fi campioană anul ăsta”
Soția internaționalului Spaniei a spus ce o ține în formă maximă: „Fetelor, 3 ore pe săptămână!”
Campionate
Soția internaționalului Spaniei a spus ce o ține în formă maximă: „Fetelor, 3 ore pe săptămână!”
„Adio, Vassaras!” » Arbitrul din Superliga și-a anunțat retragerea în plin sezon și preia un club din play-off!
Superliga
„Adio, Vassaras!” » Arbitrul din Superliga și-a anunțat retragerea în plin sezon și preia un club din play-off!
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
Fitness
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
România se transformă în cimitir de mașini. Numărul autoturismelor cu peste 20 de ani vechime a crescut alarmant. Toți anii de Program Rabla au fost inutili
Profit.ro
România se transformă în cimitir de mașini. Numărul autoturismelor cu peste 20 de ani vechime a crescut alarmant. Toți anii de Program Rabla au fost inutili
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (1)
cfrclujole
cfrclujole  •  04 Mai 2013, 15:17

s-or intelege ei mai spre seara...

Vezi toate comentariile (1)
Comentează