FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo a cîştigat la 6 goluri diferenţă după o pauză de 8 ani » "U" nu mai pierduse într-o asemenea manieră de 14 ani

Articol de , - Publicat sambata, 24 august 2013 00:00 / Actualizat sambata, 24 august 2013 15:38

Dinamo a învins aseară Universitatea Cluj pe teren propriu, scor 6-0. Această performanţă nu a mai fost reuşită de "cîini" de 8 ani.

Ultima oară cînd dinamoviştii s-au impus cu acest scor se întîmpla pe 11 septembrie 2005, în victoria cu 6-0 în faţa celor de la FCM Bacău, în acel sezon moldovenii au retrogradat.

Pe 21 august 2010 a marcat Dinamo ultima oară 6 goluri, în disputa de pe terenul celor de la FCM Tîrgu Mureş, cîştigată cu 6-2.

14 ani au trecut de cînd Universitatea Cluj a pierdut la o diferenţă de 6 goluri
Pe 29 mai 1999 "şepcile roşii" pierdeau cu 6-0 disputa cu FC Oneşti, sezon în care clujenii au înregistrat ultima înfrîngere la 3 goluri pe teren propriu, în afara celei din etapa trecută, atunci Rapid se impunea cu 4-1. În acel sezon echipa a retrogradat.

Mulţescu i-a dat 10 goluri lui Ganea în 2013
12/13 U Cluj - Gaz Metan 3-4
13/14 Dinamo - U Cluj 6-0

Rotariu se simte bine printre "cîini" - 3 goluri, toate pe teren propriu
13/14 - et. 2 - Dinamo-Vaslui 2-0
13/14 - et. 4 - Dinamo-Steaua 1-2
13/14 - et. 6 - Dinamo-U Cluj 6-0

 

Citește și:
Stadionul a „explodat” în FCSB - UTA: „Demisia, demisia!”
Superliga
Stadionul a „explodat” în FCSB - UTA: „Demisia, demisia!”
Mirel Rădoi, pe picior de plecare de la Gaziantep: „Cei din club cunosc situația”
Campionate
Mirel Rădoi, pe picior de plecare de la Gaziantep: „Cei din club cunosc situația”
Gabi Balint a șters pe jos cu FCSB: „M-au zăpăcit! Am făcut ca Ionuț Chirilă”
Superliga
Gabi Balint a șters pe jos cu FCSB: „M-au zăpăcit! Am făcut ca Ionuț Chirilă”
Gigi Becali a scos „tunurile”: „Trichi-trichi, puricel. Cu Baciu mai încercăm 4-5 etape”
Superliga
Gigi Becali a scos „tunurile”: „Trichi-trichi, puricel. Cu Baciu mai încercăm 4-5 etape”
Noul Făt Frumos al industriei auto din Europa: în șapte luni, chinezii au depășit deja vânzările pe tot anul 2025
Profit.ro
Noul Făt Frumos al industriei auto din Europa: în șapte luni, chinezii au depășit deja vânzările pe tot anul 2025
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cum a fost primit Mihai Stoica la Târgoviște, după ultimele dezvăluiri de la FCSB

Milioane de oameni au văzut imaginile live și nu au crezut că sunt reale » Cât de aproape au trecut două avioane de un stadion plin


Comentarii (25)
pinteaviteazul
pinteaviteazul  •  25 August 2013, 12:13

Nici un "pinguin" pe aici...???

vasy86le
vasy86le  •  25 August 2013, 08:52
Postat de buerebuistas pe 24 August 2013, 17:03

Asta a fost un blat 1nfect , Ganea stie mai multe , oricum este pe faras

Cam multi experti in fotbal pe aici, toti frustratii vin si isi dau cu parerea, voi spuneti ca e blat doar din ura, ati ajuns sa urati fanii celorlalte echipe pentru ce?Sunteti genul de oameni, care daca nu zici ca ei, iti dau in cap, mai ganditi inainte sa deschideti gura, sau sa actionati, e democratie, fiecare are voie sa-si exprime parerea,voi va injurati pentru ca unul zice, a fost blat, ca na, e frustrat, si altul isi apara echipa, si zice nu a fost blat, la voi a fost blat, dar niciunul din cei 2 nu are certitudini ca a fost blat, fiecare crede ca are dreptate, si sa demonstreze ca el are dreptate, sare la bataie, se bat ca prostii, poate se si omoara intre ei.

belamy
belamy  •  24 August 2013, 21:26

sa nu ne imbatam cu apa rece......suntem varza. si rabdarea are un sfarsit....

Vezi toate comentariile (25)
Comentează