INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  CALIFICĂRI

Presa maghiară a luat foc după umilinţa din Olanda: "Ruşine!"

foto: reuters
foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 octombrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 12 octombrie 2013 10:32

Ungaria a fost umilită în deplasarea din Olanda, scor 1-8, iar vecinii noştri au şanse infime de calificare la Campionatul Mondial din 2014.

După înfrîngerea categorică cu Van Persie şi compania, chiar şi selecţionerul Egervari şi-a dat demisia. Presa maghiară a criticat în termeni foarte duri jocul conaţionalilor: "Aţi pătat tricoul. Ruşine!", a notat site-ul Sport365, într-un tricou purtat de Puşkaş acum zeci de ani.

Nemzeti Sport a observat că eşecul este unul istoric: "Am luat 8! Cea mai urîtă înfrîngere din istorie! În locul unui miracol, am suferit o înfrîngere fără precedent".

Şi Origo a fost la fel de vehement: "Fotbalul din Ungaria a fost ucis! În 101 ani nu am mai trăit aşa ceva"

Citește și:
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Superliga
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Campionate
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
Noutati auto
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
VIDEO
Profit.ro
VIDEO "Trenul cu care facem cruce" - imagini dintr-un tren modernizat cu vagon restaurant
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (185)
nicto
nicto  •  13 Octombrie 2013, 15:41

eu stiu ca ungaria a pierdut cu 10-0 la un campionat mondial... cred ca nu ma insala memoria

serban_ionescu
serban_ionescu  •  13 Octombrie 2013, 07:48

discriminare!!!!!!nu se mai poate! ungaria sa ceara autonomie la uefa si dreptul de a arbora un steag cu rezultatele din grupa, sa se permita 14 _15 jucatori in teren si lasati sa dea macar goluri de onoare!

tisiem
tisiem  •  12 Octombrie 2013, 23:29
Postat de steaua1986forever pe 12 Octombrie 2013, 18:55

Ba da, cand o antrena Cornel Dinu intre 1992-1993 si culmea, atunci aveam "Generatia de aur" cu absolut toti in echipa si jucau mult mai prost ca acum. Sau probabil ca ai un creier atat de afectat de 'dinamovita cronica' incat ti se pare ca atunci cand antrena stralucescu jr. jucam "mai bine", nu-i asa? Eu nu il suport pe barbugiu insa foarte mult care il critica in momentele astea nu il critica pe rezultate ci doar pe impresii personale, daca am stat sa judecam drept am putea sa ii gasim niste merite si penalului de piturca cu toata selectia asta dezastru si jocul asta prost pe care il practica acum (absolut fara nicio logica)

Nu prea sunt de acord. Sa nu uitam ca tot Dinu era antrenor si cand le-am dat 5-1 galezilor si echipa juca brici. De fapt cu Dinu a fost un singur meci ratat, dar care l-a costat si mandatul, acel 2-5 cu Cehoslovacia de la Kosice, meci in care i se poate imputa doar (re)selectionarea, la 37 de ani, a lui S.Lung , care a facut atunci cel mai prost meci al carierei (de fapt si ultimul), luand niste goluri jenante din fundul gradinii.

Vezi toate comentariile (185)
Comentează