INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

Trag de ”Panti” » Manchester City îi pregăteşte un nou contract lui Pantilimon

Pantilimon n-a avut replică la șutul lui Osvaldo. Balonul s-a oprit în vinclu // Foto: Reuters
Pantilimon n-a avut replică la șutul lui Osvaldo. Balonul s-a oprit în vinclu // Foto: Reuters

Articol de - Publicat duminica, 08 decembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 07 decembrie 2013 23:09

Managerul Pellegrini n-a negat interesul de a-l păstra pe portarul român, dar susţine că nu ştie ce-şi doreşte el: ”Vom discuta şi apoi luăm o decizie”.

Viitorul lui Costel Pantilimon sună roz. Cu fiecare meci bun între buturile lui Man. City, şi ieri a mai bifat unul, în deplasare contra lui Southampton (1-1), şefii clubului par tot mai tentaţi să-l păstreze. Tabloidul The Sun a şi dezvăluit că-i pregătesc un nou contract, în condiţiile în care actualul expiră în vară.

În The Guardian, managerul Manuel Pellegrini n-a dezminţit, dar a lăsat senzaţia că în acest moment nu prea mai ştie ce-şi doreşte românul: "S-ar putea să nu depindă numai de noi. Costel voia să plece la începutul noului an la un club unde să apere mai mult. Vom vorbi cu el şi apoi vom lua o decizie".

Întrebat dacă acordîndu-i mai multe minute în poartă l-ar putea convinge să rămînă, Pellegrini a punctat: "Poate, dar trebuie să apere bine în continuare. E un goalkeeper foarte valoros. Oricum, încă n-am negociat cu el. Vom vedea".

6 meciuri consecutive a adunat Pantilimon în Premier cu cel de ieri, de la Southampton

1,5 milioane de euro anual cîştigă românul la City, care l-a luat cu 2,3 milioane în 2011, de la Timişoara

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (6)
iulian099
iulian099  •  08 Decembrie 2013, 19:18

DE CE NU VA SEMNATI LA TOATE ARTICOLELE? Mai inainte ati bagat o "bomba" cum ca van persie e pe lista de transferuri la man utd, o pr-o-stie... Daca e barca interesata nu inseamna ca van persie e pe lista de transferuri, cine ar pune un jucator ca van persie acolo? Surse gsp :))

c_o_r
c_o_r  •  08 Decembrie 2013, 14:32
Postat de apokalyps pe 08 Decembrie 2013, 10:35

De Gea a fost catastrofal la primele meciuri pentru UTD,dar au avut rabdare,si au avut destula.nu e ca la noi,daca faci 3 meciuri bune si la al 3-lea primesti un gol din greseala apararii te dau afara si mai iti strica si imaginea vreun barosan gen niculae

UTD e oricum altceva și pentru standardele engleze... să văd orice alt club de elită care să-și țină antrenorul 25 de ani... Revenind la Panti, acum are șansa să-și facă un nume. O merită.

cristianovld
cristianovld  •  08 Decembrie 2013, 11:39
Postat de ovidiu_3003 pe 08 Decembrie 2013, 09:29

Panti vrea sa ramana la City ...

ce ai ma ..? esti nebun?? Pe asta nu-l ia oparita aia de Olguta la rahatul vostru de echipa??? nu pot sa cred

Vezi toate comentariile (6)
Comentează