INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  SPANIA - OLANDA

VIDEO După Brazilia, încă o superputere ajutată de arbitri » Spania a deschis scorul dintr-un penalty acordat uşor

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 iunie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 13 iunie 2014 23:09

Spania a deschis scorul contra Olandei dintr-un penalty acordat uşor de italianul Nicola Rizzoli. În minutul 26, scăpat spre poartă după o pasă a lui Xavi, Diego Costa a fost jenat de De Vrij şi a căzut în careu.
Fundaşul olandez nu pare să-l atingă pe Costa, deşi a fost păcălit de driblingul atacantului. Echipa lui Van Gaal a egalat printr-un gol senzaţional marcat de Van Persie pe finalul primei reprize.

Vezi VIDEO cu faza penalty-ului

Mondial special AICI » Meciuri live, statistici real-time, infografii spectaculoase

Istvan Kovacs, criticat pentru o singură fază din finala Europa League: „Nu a acordat un penalty clar”
Europa League
„80% e PLECAT!” » Rapid pierde cel mai important jucător, dar i-a găsit deja înlocuitor: „Vrem să-l aducem!”
Ce înseamnă victoria Atalantei pentru fotbalul italian: în Liga Campionilor se conturează un scenariu fabulos!

Ironia sorții » Fostul jucător de la FCSB, la un pas să semneze chiar cu echipa care l-a retrogradat!

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”