FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA 1-1

Verdictul specialistului » Dinamo a fost dezavantajată clar! Ovidiu Hațegan, desființat după prestația de aseară

Articol de GSP - Publicat luni, 07 martie 2016 09:17

Ion Crăciunescu critică prestația lui Ovidiu Hațegan de la derby de aseară, scor 1-1, când ar fi închis din ochi la ofsaidul de la golul Stelei, plus că s-a pripit atunci când a eliminat jucătorii. 

"Mi se pare că toţi cei trei jucători ar fi pe aceeaşi linie şi că jucătorul a fost în ofsaid. Pe asistent îl prinde foarte prost plasat, nu îl prinde pe linia penultimului apărător şi nu ştiu dacă câmpul lui vizual este foarte bun", a zis Crăciunescu la Digi.

"Greu de judecat, la limită, dar ofsaid" Adrian Porumboiu pentru Gazeta Sporturilor

print
*captură Dolcesport

Fostul mare arbitru Crăciunescu consideră că şi Pintilii trebuia eliminat în a doua repriză: "A fost un fault clar, era cel puţin cartonaş galben".

...despre eliminări: "La învălmăşeala aceea, am văzut aşa o exigenţă la roşu, mi s-a părut exagerat.

E drept că i-a pus mâna pe gât, dar nu îl strânge din faţă, îi pune mâna pe ceafă. Nu cred că a văzut cât l-a strâns acolo. Nu mi s-a părut un fault violent".

 

6
e nota primită de Hațegan în GSP după prestația de aseară, în timp ce asistenții au luat 7 (Șovre) și 5 (Seb. Gheorghe)

Citește și:
Tot mai aproape de transfer! Darius Olaru, așteptat la vizita medicală
Superliga
Tot mai aproape de transfer! Darius Olaru, așteptat la vizita medicală
Poftiți în viitor! SUA - Paraguay s-a jucat pe cel mai scump stadion din lume, care ne-a arătat cum va arăta fotbalul de mâine
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Poftiți în viitor! SUA - Paraguay s-a jucat pe cel mai scump stadion din lume, care ne-a arătat cum va arăta fotbalul de mâine
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
Media
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
Cosmin Olăroiu, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Cosmin Olăroiu, prezentat oficial la noua echipă
ANUNȚ Modificare importantă la singurul magazin La Cocoș din București
Profit.ro
ANUNȚ Modificare importantă la singurul magazin La Cocoș din București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Poftiți în viitor! SUA - Paraguay s-a jucat pe cel mai scump stadion din lume, care ne-a arătat cum va arăta fotbalul de mâine

Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay


Comentarii (117)
zecs93
zecs93  •  08 Martie 2016, 14:31
Postat de dinamo_fan pe 07 Martie 2016, 11:35

discutiile sunt intr-adevar inutile pt ca NU a fost offside. dar daca iti place sa te minti singur e ok. nici macar nu a fost o faza la limita, Hamroun e cu cel putin jumate de metru in joc.

ba a fost amigo, degeaba esti tu fair-play ca sa nu-ti pui in cap spurcaciunile dar offside este clar ca lumina zilei, pai uitate la poza facuta de dolce si o sa vezi unde e hamroun la momentu pasei date de stanciu, e offside clar, nu va lasati prostiti de camerele astea de filmat, depinde din ce unghi e filmat, din poza de la dolce si de la digi e offside clarr, fara discutii, asta e, oricum, am scos fcsp din lupta de la titlu =))))))

zecs93
zecs93  •  08 Martie 2016, 14:10

Offside clar la golu lui Hamroun, uitati poza de mai sus si o sa va convingeti, am avut dreptate, am zis inca de la inceput ca e offside, se pare ca am avut dreptate, astea de la *** nu mai asa castiga, daca nu primesc penaltyuri, goluri cadou sau eliminari ale adversarilor te bat dintr-un offside si gata, e dus meciu, sa vazut clar ca Hotezgan e fcspist, la eliminat pe filip corect dar pe pintilii cand a intrat cu talpa nu ia dat un galben ( ca ala mai avea unu) ca sa-l dea afara, asta e, ne-am obisnuit sa ne fure arbitrii, ne luptam impotriva morilor de vant !!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

ady_mourinho
ady_mourinho  •  07 Martie 2016, 23:53

incredibil.......!!!! mi e mila de voi....jur ..ziar de 2 bani...cum sa puneti o poza trucata??? fara linia carelui...sa se vada linia paralela...cel putin 2m era in spate fundasul stanga...nu credeam ca puteti sa fiti atat de jalnici ..sincer .

Vezi toate comentariile (117)
Comentează