SPORTURI  »  TENIS  »  DOPING

Eroare incredibilă a Șarapovei » Un email necitit e motivul pentru care n-a știut că substanța pe care a luat-o e interzisă!

Articol de GSP - Publicat luni, 07 martie 2016 23:29

Maria Șarapova a anunțat într-o conferință de presă că a fost depistată cu o substanță interzisă după un test de la Australian Open, în luna ianuarie (Detalii AICI).

Substanța în cauză, meldonium, fusese adăugată la 1 ianuarie 2016 pe lista celor interzise. 

Jucătoarea de 28 de ani a primit un email de la WADA, Agenția Internațională Antidoping, în care a fost anunțată de schimbare, dar spune că nu l-a deschis!

"Eu iau un medicament care conține această substanță încă din 2006. De la 1 ianuarie s-au schimbat regulile și meldonium a devenit interzis, ceea ce n-am știut. Am primit un email pe 22 decembrie 2015, în care am fost anunțată de către WADA de modificare, dar nu am dat click pe link. A fost o mare eroare din partea mea", a declarat rusoaica.

Șarapova riscă acum o suspendare de maximum 2 ani.

Citește și:

SUSPENDARE! Federația Internațională de Tenis a luat prima măsură în cazul Șarapovei + Comunicatul WADA

ȘOCUL ANULUI în tenis » Maria Șarapova a fost găsită DOPATĂ! Ce substanță i-a pus capac rusoaicei

Vinovată, dar arogantă » Cum i-a enervat Șarapova pe jurnaliști și pe fani: "Asta o interesa pe ea, covorul?"

Prima reacție după anunțul Mariei Șarapova vine de la un apropiat: "Sunt foarte surprins!"

Curg reacțiile din lumea tenisului » Navratilova: "Sper ca Maria să fie iertată!"

Citește și:
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (18)
diana_klausenburg_steaua
diana_klausenburg_steaua  •  08 Martie 2016, 14:15

Biata Masha,aici e mana lui Emil Boc si a lui Basexu! Si sa nu uitam americanii,CIA si aFBI.Ea,saracutza,si-a deschis e-mailul insa ceri de la CIA si NSA i-au reactivat mesajul si au indus-o in eroare si oroare. Sa afirmi ca o rusoaica ar putea sa minta si sa triseze este o blasfemie:uitati-va la Miaca Rusia-numai bine a fdacut tuturor,mai ales noua,Romaniei...Da,Sarapova a luat medicamentul din 2005 insa nu l-a luat ca sa-si imbunatateasca performanetrle ci l-a luat profilactic ca sa nu faca infarct... Sunt sigura ca timpul imi va da dreptate,mai ales in chestiunea cu Basexu...

steaua1986forever
steaua1986forever  •  08 Martie 2016, 10:41
Postat de satyricon pe 08 Martie 2016, 01:10

Eu cred ca e mana lui Halep si a lui Tiriac care vor sa o elimine pe biata maşa cea preacurata!

minciuni, e vorba de vatmanul stelist trimis sa o faca de ras, fix de valentin ceausescu, tot stelist, ca sa o faca pe halep sa ii 'fure locul' (nu mai conteaza ca rusoaica asta - nu stiu de cand sunt atat de indragostiti romanii de pe aici de rusi, probabil comunismul bolsevic isi spune cuvantul- era sub Halep in clasament)

satyricon
satyricon  •  08 Martie 2016, 01:10

Eu cred ca e mana lui Halep si a lui Tiriac care vor sa o elimine pe biata maşa cea preacurata!

Vezi toate comentariile (18)
Comentează
Close