FOTBAL  »  DERBY DE ROMANIA  »  STEAUA - DINAMO, 21:00, DIGI, DOLCE, LOOK, GSP.RO

VIDEO și FOTO Tensiune înainte de derby » Suporterii dinamoviști au fost dezbrăcați de veste la intrarea pe Arena Națională!

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 august 2016 20:22

Steaua și-a luat măsuri de siguranță după evenimentele petrecute la meciul cu Manchester City, când la tribuna a doua dinamoviștii au afișat o coregrafie în care apărea mesajul "Doar Dinamo București".

Oficialii vicecampioanei României au dat ordin firmei de pază care face controlul corporal la intrarea în stadion să nu-i lase pe dinamoviști cu niciun fel de coregrafie.

Suporterii de la PCH au îmbrăcat veste albe, însă la intrare au fost obligați să și le dea jos.

"Regulile le stabilește organizatorul și le aplica firma de pază cu care are contract. Jandarmeria nu poate interveni în această ecuație, poate doar să aplice legea, în care nu scrie că e interzis accesul cu veste", a declarat Georgian Enache, purtător de cuvânt Jandarmeria București, pentru GSP.ro.

Citește și:
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Superliga
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noutati auto
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
Stiri extrasport
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Noutati auto
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Profit.ro
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (17)
dvd1
dvd1  •  21 August 2016, 05:29
Postat de vasy86le pe 20 August 2016, 23:33

Tavalugul? unde va e ma tavalugul? PENIBILILOR

tavalugul e pe Steaua. Steaua e cea mai blatista si *** echipa de pe pamint. Huo Steaua. Stati sa vedeti saptamina care vie: iau 10 de la City (lumea spera sa ia si mai mult de 10 dar o sa le fie mila la aia). Huo Steaua

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

vasy86le
vasy86le  •  20 August 2016, 23:33
Postat de Lucian Valeanu pe 20 August 2016, 20:44

Jahahahahahah jaaja. ... Ce facura catelusii. ..au ramas fara shube pe ei ?? Planul 2 a fost dejucat ..ramane planul 3 sa va bagati in ga.oa.ze.petarde si sa va bucurati de liga campionilor. .. Va salut intelogentilor !! Vom vedea azi ce aveti in pantaloni (cum zicea Reghe)..hahaha Aoleeeuu. .TAVALUGUL E PE DEAL! !!:):):)

Tavalugul? unde va e ma tavalugul? PENIBILILOR

vasy86le
vasy86le  •  20 August 2016, 23:31

Ce ziceti dragi stelisti, vi se pare normal astfel de comportament al stapanului vostru? vi se pare normal sa se interzica coregrafia pe stadion? Daca un stelist intreg la minte, e de acord cu ce a facut ciobanul, atunci ar trebui sa ne intoarcem in era dictatorului, sa ne supunem stapanului.

Vezi toate comentariile (17)
Comentează