FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI TIMIȘOARA - DINAMO 1-2

Omul readus la viață de Andone, cel mai slab dinamovist cu Poli Timișoara » Ce note au luat ceilalți fotbaliști + Cifrele meciului

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 noiembrie 2016 09:20

Dinamo a învins în deplasarea de la ACS Poli Timișoara, scor 2-1, însă ”câinii” n-au avut deloc un meci ușor chiar dacă au condus la două goluri prin reușitele lui Nedelcearu și Marici. Golul gazdelor a fost marcat de Doman, din penalty.

Chiar dacă a câștigat, Dinamo a avut și o ”mână moartă” în echipă. E vorba de Sergiu Hanca, omul urcat din defensivă în atac de la venirea lui Andone, care a fost notat cu 5, fiind cel mai slab dinamovist.

La polul opus s-au aflat marcatorii golurilor, plus Steliano Filip și Nemec, care au primit fiecare nota 7 din partea Gazetei Sporturilor.

De partea cealaltă, cei mai buni bănățeni au fost Doman și Bărbuț, care au fost notați cu 7.

caseta

cifre

Citește și:
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Campionate
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (20)
gazistu
gazistu  •  06 Noiembrie 2016, 15:03

deseara meci tare, sper sa vedem viitorul cum joaca in fata celor care se tot lauda cas cea mai buna echipa din romania, dar in europa nu bat pe nimeni, is ultimii in grupa si tot spera sa treaca mai departe!!! HAI VIITORUL!

fangigi
fangigi  •  06 Noiembrie 2016, 12:54

Se aude ca pt diseara casele de pariuri au hotarat ca daca mizezi ca fcsb bate pe capra ovidiu si-ti iese, trebuie sa aduci tu bani de acasa, nu sa-ti dea ei!;)

jim_raynor
jim_raynor  •  06 Noiembrie 2016, 12:43
Postat de sakamoto pe 06 Noiembrie 2016, 12:11

Arbitraj infect al interlopului hotzomanu! Militzienii au marcat 2 goluri din ofsaid, iar timisorenilor nu li s-a acordat o lovitura de la 11m. Fundashul militzian are miinile pe Draghici, deci conform regulamentului PENALTY! Andone nu te mai vaitzi de arbitraj? A fost corect? Militzienii au jucat comform zicalei:faulturile cit mai dese, cheia marilor succese. Liber la fault! Hotzomanu furaciosul, va primi drept rasplata, meciuri de arbitrat in Europa. Un meci trintit, un pas inapoi pt fotbalul romanesc. Praf cu Polonia!Pt un fotbal curat!

alt prost!

Vezi toate comentariile (20)
Comentează
Close