FOTBAL  »  Superliga  »  CONFLICT

Gică Popescu dă verdictul: "Steaua la care am jucat eu este cea de acum!"

Foto: Gazeta Sporturilor
Foto: Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 noiembrie 2016 20:04

Gică Popescu a evoluat pentru roș-albaștri în sezonul 1987-1988, când Steaua a câștigat atât campionatul, cât și Cupa României și consideră că echipa de atunci este aceeași cu cea de acum. 

"Eu am jucat la aceași echipă care este acum. Au dispărut vreodată jucătorii și au venti alții în locul lor? Nu, a fost o continuitate! Ce se întâmplă în acte este altceva", a spus fostul fundaș român la TV Dolce Sport.

 După ce echipa patronată de Gigi Becali a pierdut brandul Steaua Bucureşti în 2014, conducătorii CSA duc un adevărat război legislativ cu formația patronată de acesta.

Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Toată lumea vorbește despre echipamentul în care Marta Kostyuk va juca la Wimbledon
Tenis
Toată lumea vorbește despre echipamentul în care Marta Kostyuk va juca la Wimbledon
David Popovici înoată pentru a 3-a medalie la Trofeo Settecolli! Cine transmite la TV
Altele
David Popovici înoată pentru a 3-a medalie la Trofeo Settecolli! Cine transmite la TV
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (156)
1223788054307626
Salomi Rolfi  •  19 Noiembrie 2016, 19:56

Gica, tu nu ai niciun drept sa iei cuvantul in numele Stelei si sa te alaturi generatiilor de jucatori care au iubit Steaua si au jucat in culorile ei . Poti vorbi de Craiova, de Dinamo, de Galata,de Barcelona. Tu nu ai fost stelist, doar ti-ai satisfacut stagiul militar la Steaua. Mai mult, din punctul meu de vedere esti un renegat care a ponegrit clubul care i-a oferit sansa sa fie vazut in Europa. Mare fotbalist dar niciodata stelist.

1239700872739712
Margaritescu Eduard  •  17 Noiembrie 2016, 10:33

Nu sunt nici pro nici contra, dar ... cand se va da un verdict apoi tr acceptat. Totusi nu inteleg contestatarii care deraiaza de la subiect. Pt acei inteligenti care nu-si mai incap in piele si care contesta Steaua care o fi ea, e singura pt moment, iar sportul tr sa fie un spectacol indiferent de proces care este sau nu corect, nu stim inca. Cert e ca mizeria a inceput cand Becali a refuzat sa mai plateasca armatei pretentiile aberante. In conditiile date il costa mai putin sa joace pe National si castiga mai mult din incasari, desi stadionul din Ghencea arata a arena europeana din banii lui Becalii. Atunci a fost bun si iubit. Bun si iubit a fost si cand a salvat echipa de la faliment. Acum, nu mai e bun pt ca nu a mai vrut sa umple buzunarele unor APV-isti care nu stiu ce este aceea armata cu adevarat si care au salarii, prime si pensii nemeritate. Cand a salvat echipa si dadea bani la armata era bun Becalii, iar acum nu mai e bun si e acuzat ca a preluat echipa ILEGAL !!!??? Pai une erau APV-istii lu' peste si inseamna ca si chiria, investitiile si banii incasati de armata au fost ilegali, deci spaga. Trageti voi concluziile revazand cu atentie ce s-a intamplat, dar nu jigniti. Cum e posibil sa iubesc si sa aclam un om care ne-a adus bucurie si sa il contest fara sa cunosc adevarul? APV = 'armata pe viata" = ofiteri si subofiteri - pt cei care nu stiu

supereduardo10
supereduardo10  •  17 Noiembrie 2016, 08:48

Olteanule ce mama dr or fi vazut zebzecii aia de la Barcelona la tine fratica ca nu ai minte nici cat o bibilica.... Ai ajuns la parnaie dus de nas de banda de bijnitari cand u erai o personalitate, cat de prros,tanac sa fi?? :))) Acum ii ti partea lu nea Jiji vai de capul tau LEGEA E LEGE, inca n-ai invatat? mai vrei o tura pe semne :))))

Vezi toate comentariile (156)
Comentează