Comentarii (156)
1223788054307626
Salomi Rolfi  •  19 Noiembrie 2016, 19:56

Gica, tu nu ai niciun drept sa iei cuvantul in numele Stelei si sa te alaturi generatiilor de jucatori care au iubit Steaua si au jucat in culorile ei . Poti vorbi de Craiova, de Dinamo, de Galata,de Barcelona. Tu nu ai fost stelist, doar ti-ai satisfacut stagiul militar la Steaua. Mai mult, din punctul meu de vedere esti un renegat care a ponegrit clubul care i-a oferit sansa sa fie vazut in Europa. Mare fotbalist dar niciodata stelist.

1239700872739712
Margaritescu Eduard  •  17 Noiembrie 2016, 10:33

Nu sunt nici pro nici contra, dar ... cand se va da un verdict apoi tr acceptat. Totusi nu inteleg contestatarii care deraiaza de la subiect. Pt acei inteligenti care nu-si mai incap in piele si care contesta Steaua care o fi ea, e singura pt moment, iar sportul tr sa fie un spectacol indiferent de proces care este sau nu corect, nu stim inca. Cert e ca mizeria a inceput cand Becali a refuzat sa mai plateasca armatei pretentiile aberante. In conditiile date il costa mai putin sa joace pe National si castiga mai mult din incasari, desi stadionul din Ghencea arata a arena europeana din banii lui Becalii. Atunci a fost bun si iubit. Bun si iubit a fost si cand a salvat echipa de la faliment. Acum, nu mai e bun pt ca nu a mai vrut sa umple buzunarele unor APV-isti care nu stiu ce este aceea armata cu adevarat si care au salarii, prime si pensii nemeritate. Cand a salvat echipa si dadea bani la armata era bun Becalii, iar acum nu mai e bun si e acuzat ca a preluat echipa ILEGAL !!!??? Pai une erau APV-istii lu' peste si inseamna ca si chiria, investitiile si banii incasati de armata au fost ilegali, deci spaga. Trageti voi concluziile revazand cu atentie ce s-a intamplat, dar nu jigniti. Cum e posibil sa iubesc si sa aclam un om care ne-a adus bucurie si sa il contest fara sa cunosc adevarul? APV = 'armata pe viata" = ofiteri si subofiteri - pt cei care nu stiu

supereduardo10
supereduardo10  •  17 Noiembrie 2016, 08:48

Olteanule ce mama dr or fi vazut zebzecii aia de la Barcelona la tine fratica ca nu ai minte nici cat o bibilica.... Ai ajuns la parnaie dus de nas de banda de bijnitari cand u erai o personalitate, cat de prros,tanac sa fi?? :))) Acum ii ti partea lu nea Jiji vai de capul tau LEGEA E LEGE, inca n-ai invatat? mai vrei o tura pe semne :))))

120673851726017
Dreptatea Doare  •  17 Noiembrie 2016, 08:24

popescu si becali, doi puscariasi, doi infractori, doi ordonari care au pagubit bugetul, deci pe noi toti

10153267892110559
Dumitru Ciobanu  •  17 Noiembrie 2016, 08:10

Tovarasi ziaristi in *** lui Ionițoaia cînd o sa faceți comentarii cu oameni cinstiti? si faceti numai cu pușcariași ,aștia sunt mîțe blinde care zgîrie rau.Găsiți de aștia care nu mai pot ajunge la ciolan.Dragomir, Sandu,Gheorghe Popescu,Prunea un recalcitrant se vede cît e de capabil ce face la Iași.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

reghemeister
reghemeister  •  17 Noiembrie 2016, 08:01
Postat de Florin Bălănescu pe 17 Noiembrie 2016, 07:29

Ce "verdict" poate da un puşcăriaş, p.ro.stovanilor? Iar v-am prins că n-ați fost la şcoală! Trecem iarăşi la DEX: [Verdict, verdicte, s. n. 1. Părere a juraților asupra vinovăției sau nevinovăției acuzatului, pe baza căreia se pronunță hotărârea de către instanța penală; p. ext. hotărâre dată pe baza acestei păreri. ♦ P. gener. sentință judecătorească. 2. Fig. Hotărâre, opinie definitivă, care nu admite contrazicere.] Prin urmare, ați dat din nou cu nuca de perete, pîrnăiaşul putînd emite cel mult o părere, nicidecum un verdict incontestabil. Nu vă mai săturați odată dracului să vă tot faceți de rîs, ***!

'vere' = adevar, 'dictum' = spus. Adica verdict = a spune adevarul. CITESTE TOATA DEFINITIA papagule

alexbibirica1
alexbibirica1  •  17 Noiembrie 2016, 07:48

e plin de cotcodacisti p'aici

1576164249379310
Florin Bălănescu  •  17 Noiembrie 2016, 07:29

Ce "verdict" poate da un puşcăriaş, p.ro.stovanilor? Iar v-am prins că n-ați fost la şcoală! Trecem iarăşi la DEX: [Verdict, verdicte, s. n. 1. Părere a juraților asupra vinovăției sau nevinovăției acuzatului, pe baza căreia se pronunță hotărârea de către instanța penală; p. ext. hotărâre dată pe baza acestei păreri. ♦ P. gener. sentință judecătorească. 2. Fig. Hotărâre, opinie definitivă, care nu admite contrazicere.] Prin urmare, ați dat din nou cu nuca de perete, pîrnăiaşul putînd emite cel mult o părere, nicidecum un verdict incontestabil. Nu vă mai săturați odată dracului să vă tot faceți de rîs, ***!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

sooos1ck
sooos1ck  •  17 Noiembrie 2016, 06:43

Ce inseamna "brand" pentru autorul articolului?! Sa ne lumineze si pe noi omul asta cu facultate la fara frecventa!!

tavonne
tavonne  •  17 Noiembrie 2016, 06:29

Prostule, echipa de acum s-a infiintat dupa ce te-ai lasat tu de fotbal. Tu ai avut contract cu CSA Steaua. Stim ca nu intelegi ce scrie in acte. Probabil ca din acelasi motiv ai mers si la inchisoare. Sa fii sanatos!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 16
Comentează