FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  DINAMO - STEAUA, JOI, 20:30

A plecat de la Steaua! Primul jucător care a renunțat și n-a mai venit nici la antrenamentul pentru meciul cu Dinamo

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 decembrie 2016 17:44

Alexandru Bourceanu a văzut cartonașul roșu în meciul din campionat cu ACS Poli Timișoara, scor 1-0, și a fost suspendat pentru trei meciuri. Astfel, nu va juca în Cupa Ligii.

Acesta nu s-a prezentat nici la antrenamentul de astăzi al Stelei, primind liber din partea lui Laurențiu Reghecampf. Totodată, contractul mijlocașului de 31 de ani a expirat în această iarnă și acum e liber să-și caute echipă.

Muniru și Pintilii nu vor juca nici ei cu Dinamo, iar Adi Popa este incert, fiind răcit. Surpriza de la antrenamentul de astăzi a fost reprezentată de revenirile lui Mitrea și Golubovici.

Echipa probabilă a Stelei cu Dinamo: Niță - Enache, Tamaș, Toșca, Momcilovici - Achim, Moke - Jakolis, Boldrin, De Amorim - Tudorie 

  • Dinamo- Steaua, meci contând pentru semifinalele Cupei Ligii, se va disputa joi, pe Arena Națională, de la ora 20:30, în direct la TV Digi Sport, TV Dolce Sport, Look TV și în format liveTEXT pe GSP.RO.

Citește și:
Ioan Ovidiu Sabău, în negocieri avansate cu Farul
Superliga
Ioan Ovidiu Sabău, în negocieri avansate cu Farul
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Noutati auto
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Iată staff-ul lui Mirel Rădoi la FCSB: anunțul campioanei României
Superliga
Iată staff-ul lui Mirel Rădoi la FCSB: anunțul campioanei României
Acuze grave: „Președintele lui PSG nu voia să mă vadă, cred că-i plăcea mai mult de soția mea”
Campionate
Acuze grave: „Președintele lui PSG nu voia să mă vadă, cred că-i plăcea mai mult de soția mea”
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu mi-am dat seama cât e de scurtă sau transparentă” » Eugenie Bouchard a venit la evenimentul de la Indian Wells cu o rochie pe care nu o probase

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (29)
ray51
ray51  •  22 Decembrie 2016, 13:10

Cand reporterii se vor imbulzi diseara spre Becali sa-l intervieveze, raspunsul lui va fi invariabil: ' pe mine campionatul ma intereseaza nu cupa ligii... Le-am lasat si dinamovistilor ceva, sa se bucure si ei de Craciun...".

dumbojet
dumbojet  •  22 Decembrie 2016, 09:27
Postat de Ioska Cotoz pe 22 Decembrie 2016, 08:42

aztazi joaca dinamo cu o echipa care pana la urma se va desfiinta iar armata nu va avea nicidata o echipa care sa joace in prima liga si nicio competitie europeana.in acest moment dinamo este cea mai titrata echipa de fotbal din romania iar generali cu urme adanci in cap datorita chipiului vor juca pe o lada de bere undeva in ligile inferioare.inca nu sa nascut prostul ca sa investeasca in clubul de fotbal si generali sa culeaga roadele.din palmares nuvin bani alte echipe cu palmares mult mai bun se zbat undeva in mijlocul clasamentului si au si uitat cand au participat in cupele europene,[AC Milan]

O sa ai o surpriza, Steaua va fi o echipa buna, chiar daca este echipa armatei. Nu a inceput Steaua cu Becali si nu se va termina cu el.

spion_kop
spion_kop  •  22 Decembrie 2016, 08:58

cred ca "steaua" e oficial interzisa spre folosire berbecaliotului din aceasta seara, fecesebistii sunt delir, intra in legalitate

Vezi toate comentariile (29)
Comentează