FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Ioan Andone, reacție surprinzătoare la transferul lui Gnohere: "A făcut mai bine că a plecat"

Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor
Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 ianuarie 2017 21:29

Ioan Andone susține că Gnohere nu mai era cu gândul la Dinamo și că atacantul de 28 de ani a făcut bine că a ales să plece la Steaua.

"E decizia lui, noi trebuie să respectăm ceea ce a ales. Dacă nu și-a prelungit contractul, cred că a făcut mai bine că a plecat, pentru că nu aveam nevoie de un jucător problemă. A fost dimineață la antrenament, dar nu și-a luat la revedere de la jucători. 

La început nu a fost un jucător problemă, dar când au început discuțiile nu s-a mai gândit la noi. Jucătorii în ultimul an de contract se gândesc la viitorul lor", a spus Andone la TV Dolce Sport.

Tehnicianul dinamovist a oferit și detalii despre strategia de transferuri pe care o va aborda gruparea din Ștefan cel Mare în această iarnă.

"Dacă vom mai pierde jucători, vom mai aduce alții. Avem o înțelegere cu Ionuț Negoiță, sper să transferăm doi titulari", a adăugat antrenorul lui Dinamo

Citește și:
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Stranieri
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (166)
haideusicfr
haideusicfr  •  07 Ianuarie 2017, 11:37
Postat de bvd_magheru pe 06 Ianuarie 2017, 23:50

Dansul ursilor e din Moldova . Dacii liberi .

Dacii liberi au fost cei din Maramures. Acolo n-a ajuns stapanirea romana.

onduku
onduku  •  07 Ianuarie 2017, 03:10
Postat de bvd_magheru pe 06 Ianuarie 2017, 23:43

Ba eu cunosc Muntenia mai bine decit un muntean . Cea mai frumoasa poza a Carpatilor o poti face dinspre Tirgoviste . Si ca sa va linistesc de-a binelea cind am plecat a nu stiu cita oara din Ro am stiut ca o fac definitiv asa ca m-am dus la minastiri in Moldova unde am facut aromaterapie din miros de lemn de 500 de ani . Apoi la Eminescu si apoi am trecut in Transilvania . Cele mai frumoase sate sunt cind treci din Moldova in Ardeal . Zici ca e mina lui dumnezeu la lucru .

Sper sa traim ziua aia cand Moflea Magheru se transforma dintr-un marxist in Sfantul Pavel.

onduku
onduku  •  07 Ianuarie 2017, 03:09
Postat de bvd_magheru pe 06 Ianuarie 2017, 23:53

Dacii liberi din Moldova.............https://www.youtube.com/watch?v=dcmXZ-MdJns

Ce poate fi mai frumos, nu? Ma bucur ca-ti mai aduci aminte sa fii si roman.

Vezi toate comentariile (166)
Comentează