Comentarii (166)
haideusicfr
haideusicfr  •  07 Ianuarie 2017, 11:37
Postat de bvd_magheru pe 06 Ianuarie 2017, 23:50

Dansul ursilor e din Moldova . Dacii liberi .

Dacii liberi au fost cei din Maramures. Acolo n-a ajuns stapanirea romana.

onduku
onduku  •  07 Ianuarie 2017, 03:10
Postat de bvd_magheru pe 06 Ianuarie 2017, 23:43

Ba eu cunosc Muntenia mai bine decit un muntean . Cea mai frumoasa poza a Carpatilor o poti face dinspre Tirgoviste . Si ca sa va linistesc de-a binelea cind am plecat a nu stiu cita oara din Ro am stiut ca o fac definitiv asa ca m-am dus la minastiri in Moldova unde am facut aromaterapie din miros de lemn de 500 de ani . Apoi la Eminescu si apoi am trecut in Transilvania . Cele mai frumoase sate sunt cind treci din Moldova in Ardeal . Zici ca e mina lui dumnezeu la lucru .

Sper sa traim ziua aia cand Moflea Magheru se transforma dintr-un marxist in Sfantul Pavel.

onduku
onduku  •  07 Ianuarie 2017, 03:09
Postat de bvd_magheru pe 06 Ianuarie 2017, 23:53

Dacii liberi din Moldova.............https://www.youtube.com/watch?v=dcmXZ-MdJns

Ce poate fi mai frumos, nu? Ma bucur ca-ti mai aduci aminte sa fii si roman.

onduku
onduku  •  07 Ianuarie 2017, 03:08
Postat de utilizator șters pe 07 Ianuarie 2017, 00:06

Au tarie spirituala. Or, crestinismul a fost un progres. Oamenii de acolo l-au imbratisat si-l traiesc. De aia au si femei frumoase si copii talentati.

Asa este! Eu i-am spus lui Magheru ca Dumnezeu este Calea, Adevarul si Viata. Daca ar fi atins o singura data spiritual, de Duhul Sfant, s-ar intoarce Acasa!

utilizator șters
utilizator șters  •  07 Ianuarie 2017, 00:06
Postat de bvd_magheru pe 07 Ianuarie 2017, 00:00

Pe bune acum . Am intrat in minastiri in moldova vechi de sute de ani . Am facut aromaterapie cu mirosul lemnului de acolo !! Sa fi si carp si crestin cam greu de crezut !

Au tarie spirituala. Or, crestinismul a fost un progres. Oamenii de acolo l-au imbratisat si-l traiesc. De aia au si femei frumoase si copii talentati.

bvd_magheru
bvd_magheru  •  07 Ianuarie 2017, 00:04

Ba apropo. Sunteti singura tzara cu populatie de ursi . Aveti grija de ai nu faceti precum nebunii aia din sibiu !!

bvd_magheru
bvd_magheru  •  07 Ianuarie 2017, 00:00
Postat de utilizator șters pe 06 Ianuarie 2017, 23:52

Carpii... Se vede si-n fizionomia lor, a moldovenilor.

Pe bune acum . Am intrat in minastiri in moldova vechi de sute de ani . Am facut aromaterapie cu mirosul lemnului de acolo !! Sa fi si carp si crestin cam greu de crezut !

bvd_magheru
bvd_magheru  •  06 Ianuarie 2017, 23:55
Postat de utilizator șters pe 06 Ianuarie 2017, 23:52

Carpii... Se vede si-n fizionomia lor, a moldovenilor.

https://www.youtube.com/watch?v=uSJfotvBZhQ

bvd_magheru
bvd_magheru  •  06 Ianuarie 2017, 23:53
Postat de bvd_magheru pe 06 Ianuarie 2017, 23:50

Dansul ursilor e din Moldova . Dacii liberi .

Dacii liberi din Moldova.............https://www.youtube.com/watch?v=dcmXZ-MdJns

utilizator șters
utilizator șters  •  06 Ianuarie 2017, 23:52
Postat de bvd_magheru pe 06 Ianuarie 2017, 23:45

Asta se trage din dacii liberi . Ei si-au iubit paminturile mai mulkt decit valahii...........https://www.youtube.com/watch?v=tjMZDFyTO10

Carpii... Se vede si-n fizionomia lor, a moldovenilor.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 17
Comentează