FOTBAL  »  Superliga  »  DECIZIE

Mister elucidat » De ce nu a fost programat niciun meci de Liga 1 duminică

Articol de GSP - Publicat marti, 18 aprilie 2017 14:49

Etapa cu numărul 7 din Liga 1 se va derula tot pe parcursul a 4 zile, însă în locul zilei de duminică a fost introdusă ziua de joi. Așadar, duminică 23 aprilie, în Liga 1 nu se va desfășura nici un meci.

Nu a fost oferită o explicație oficială pentru situația inedită. 

Însă conform unor informații din culise, se pare că televiziunile deținătoare de drepturi au ales să nu programeze nici un meci din Liga 1 duminica pentru a-și dedica toate resursele transmiterii El Clasico, va începe de la 21:45. 

De asemenea, alte două evenimente majore se vor desfășura în aceeași zi. Este vorba despre Campionatul European de Gimnastică de la Cluj (19-23 aprilie) și meciul de Fed Cup dintre România și Marea Britanie (weekendul 22-23 aprilie). 

Intel Sky Broadcast ( ISB), deţinătoarea drepturilor TV pentru Liga 1, a făcut această solicitare, care a fost acceptată de către LPF. 

Programul etapelor de play-off și play-out: 

Joi
ora 17:30 Poli Timișoara - Gaz Metan

Vineri
ora 18:00 Concordia Chiajna - FC Voluntari
ora 20:30 Pandurii - FC Botoșani

Sâmbătă
ora 17:30 - Astra Giurgiu - CFR Cluj
ora 20:30 - CS U Craiova - Dinamo

Luni
ora 18:00 Poli Iași - ASA Târgu Mureș
ora 20:30 - FCSB - Viitorul

Citește și:
Daniel Pancu intervine, după anunțul lui Nelu Varga: „În cazul ăsta, nu mai rămân la CFR!”
Superliga
Daniel Pancu intervine, după anunțul lui Nelu Varga: „În cazul ăsta, nu mai rămân la CFR!”
OUT de la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica
Superliga
OUT de la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica
Zoe Elena l-a cucerit pe cel mai în vogă tânăr fotbalist din Liga Campionilor
Campionate
Zoe Elena l-a cucerit pe cel mai în vogă tânăr fotbalist din Liga Campionilor
Stadion nou în România până la sfârșitul deceniului! Când va fi gata arena de 64 de milioane de euro
Liga 2
Stadion nou în România până la sfârșitul deceniului! Când va fi gata arena de 64 de milioane de euro
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Profit.ro
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (7)
fcd18
fcd18  •  18 Aprilie 2017, 15:41

Si uite asa aflam din nou cine controleaza fotbalul romanesc si ce interese exista. Iar apoi ne intrebam de ce nu mai vine lumea pe stadioane. Iarna sunt meciurile puse la ore aberante (20:30 in decembrie, la maxim 0 grade), primavara le programam in functie de El Clasico, vara le punem dupa amiaza. Totul numai sa stea oamenii acasa si sa se uite la TV.

andyandrei2015
andyandrei2015  •  18 Aprilie 2017, 22:32
Postat de danut1971 pe 18 Aprilie 2017, 19:45

ca fcsb sa aranjeze blatul cu viitorul de asta

esti un troll obosit,visezi blaturi,poate fcdb face de astea

andyandrei2015
andyandrei2015  •  18 Aprilie 2017, 22:28
Postat de poli_4_ever pe 18 Aprilie 2017, 16:30

In principiu ai dreptate, dar trebuie sa tii cont si de ceea ce cer cocalarii de la noi. Mai nou toti cocalarii se pretind fani Real sau Barcelona, dupa principiul "io tin cu cine-i mai bun", fara sa se gandeasca la faptul ca cele doua echipe sunt cele mai corupte din Europa si de departe cele mai ajutate de arbitri.

MARE PROST SI MINCINOS ESTI

Vezi toate comentariile (7)
Comentează