FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFERURI

EXCLUSIV CFR a mai făcut un transfer » A bătut oficial palma cu Silviu Lung jr! La Astra vor ajunge la schimb Nascimento și Nouvier

Silviu Lung junior este din 2011 la Astra, timp în care a câştigat un campionat, o Cupă şi o Supercupă a României cu giurgiuvenii
Silviu Lung junior este din 2011 la Astra, timp în care a câştigat un campionat, o Cupă şi o Supercupă a României cu giurgiuvenii

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 iunie 2017 19:44

Silviu Lung junior părăseşte Astra pentru a veni sub comanda lui Dan Petrescu în Gruia, în timp ce Nascimento şi Nouvier vor sosi, în schimb, la Giurgiu.

S-a făcut schimbul verii între CFR Cluj şi Astra: Silviu Lung junior soseşte în Ardeal, în timp ce Nascimento şi Bryan Nouvier ajung la Giurgiu. Cele două părţi s-au pus la punct pentru suma pe care cei din Gruia trebuiau să o plătească giurgiuvenilor. Lung junior va merge în Slovenia, dar la Maribor, din 24 iunie, alături de CFR Cluj .

42 de meciuria apărat Lung junior sezonul trecut în toate competiţiile, încasând 47 de goluri

Goalkeeper-ul a decis să nu mai aştepte ofertele din străinătate şi să o aleagă pe cea a clujenilor. La Giurgiu, în locul său vor ajunge Nascimento şi Nouvier, indezirabili în ultima perioadă în Gruia. Odată cu plecarea lui Lung jr, Plamen Iliev va deveni, astfel, titularul postului la Astra.

Edward Iordănescu a insistat cel mai mult în ultima vreme pentru transferurile la Astra ale lui Nascimento și Nouvier.

Super-banii câştigaţi de Silvică la Cluj

- 100.000 de euro primă de instalare
- 100.000 de euro înainte de următorii doi ani din contract
- 10.000 de euro salariu lunar
- 1.000 de euro meciul în care nu primeşte gol.

Citește și:
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Superliga
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Superliga
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (20)
catalynn
catalynn  •  17 Iunie 2017, 20:28

Pe "unguri" i-am disprețuit dintotdeauna, mai ales cand furau campionatele si făceau aranjamente fățișe in perioada guvernării portocalii, insa sezonul trecut au evoluat admirabil, daca nu era depunctați cred ca se băteau la primul loc. Acum insa ca a venit Dan Petrescu lucrurile se schimbă radical, le doresc sa termine in fata fcsb! Iar la ce transferuri fac, plus ca la ei nu antrenează nici Muresan si nici finanțatorul, cred ca nu vor avea ptobleme in umilirea clubului becaliot. Succes! :-))))

iosif_vs
iosif_vs  •  17 Iunie 2017, 19:49

rinamo i-a transferat pana acum pe palici, lazar, dielna, bokila, urmeaza iturbe si kalakhe

xpslx
xpslx  •  17 Iunie 2017, 21:04
Postat de chronic pe 17 Iunie 2017, 21:00

iar se pregatesc astia sa fure titluri cu arbitrii, si au ales antrenorul perfect, tot timpul se plange de arbitraj

Nu fura mai mult ca voi,stati `linistiti`:)

Vezi toate comentariile (20)
Comentează