FOTBAL  »  LIGA 2  »  HERMANNSTADT - DACIA UNIREA BRĂILA

FOTO Momente surprinzătoare la Sibiu! Ce s-a întâmplat când arbitrul a fluierat startul partidei Hermannstadt - Dacia Unirea Brăila

Captura TV Digi Sport
Captura TV Digi Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 octombrie 2017 11:43

Dacia Unirea Brăila are mari probleme financiare, iar din acest motiv jucătorii au protestat la meciul de azi cu Hermannstadt.

Arbitrul a fluierat startul meciului la 11:30, ora la care era programată partida, însă jucătorii brăileni au rămas nemișcați în propria jumătate timp de un minut. Aceștia au stat așezați pe două linii, în fața careului mare.

Fotbaliștii sunt nemulțumiți de faptul că autoritățile locale au promis că vor investi la echipă, însă nu s-a schimbat nimic.

Gazdele au respectat protestul oaspeților și au jucat mingea în propria jumătate, neavând nicio intenție de a ataca poarta adversă în acel minut.

După o discuție cu arbitrul, căpitanul oaspeților, Sorin Frunză, a anunțat că meciul poate începe.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (6)
haideusicfr
haideusicfr  •  22 Octombrie 2017, 16:05

Unde dai si unde crapa. Era vorba de un gest impresionant ,de o solidaritate dintre jucatori si ajungem la barfe. Toate orasele mari din Transilvania ,Clujul ,Brasovul ,Sibiul ,Bistrita ,Sebesul au fost construite de catre sasi. Si unora nu le convine numele de Hermann stadt.Orasul lui Hermann. Klausenburg a lui Klaus.etc .

haideusicfr
haideusicfr  •  22 Octombrie 2017, 15:44
Postat de utilizator șters pe 22 Octombrie 2017, 13:19

Omul glumea. Intamplator, chiar sunt din Sibiu. E mula lume cu ifose aristocratice pe aici, desi-s majoritatea urmasi ai ciobanilor si iobagilor din vechime. Vineri, de pilda, o toapa cu ifose de ardeleanca, a lovit intentionat o masina in parcarea de la Carrefour, sub pretextul faptului ca aceasta i-ar fi furat locul de parcare! Victima era profesor universitar, om serios, pe langa avarierea masinii avand de suportat si tirul obraznic al toapei, care ii facea cu ou si cu otet pe oltenii care s-au pripasit aici. Neamuri proaste sunt peste tot.

Sasii au plecat . Au ramas romanii....Lipsa de bun simt este acum in toata tara. Noua ardelenilor ne place sa credem ca suntem mai buni..

utilizator șters
utilizator șters  •  22 Octombrie 2017, 13:21
Postat de utilizator șters pe 22 Octombrie 2017, 13:19

Omul glumea. Intamplator, chiar sunt din Sibiu. E mula lume cu ifose aristocratice pe aici, desi-s majoritatea urmasi ai ciobanilor si iobagilor din vechime. Vineri, de pilda, o toapa cu ifose de ardeleanca, a lovit intentionat o masina in parcarea de la Carrefour, sub pretextul faptului ca aceasta i-ar fi furat locul de parcare! Victima era profesor universitar, om serios, pe langa avarierea masinii avand de suportat si tirul obraznic al toapei, care ii facea cu ou si cu otet pe oltenii care s-au pripasit aici. Neamuri proaste sunt peste tot.

*multa

Vezi toate comentariile (6)
Comentează