SPORTURI  »  TENIS  »  AUSTRALIAN OPEN

SIMONA HALEP - CAROLINE WOZNIACKI // Ultima "victimă" a lui Wozniacki o sperie pe Halep: "Prea bună!"

FOTO: Reuters
FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat joi, 25 ianuarie 2018 21:54

Elise Mertens (37 WTA) a fost eliminată de Caroline Wozniacki (2 WTA) în semifinalele Australian Open, scor 3-6, 6-7 și a dat declarații măgulitoare la adresa danezei. 

  • Finala dintre Halep și Wozniacki se joacă sâmbătă, în jurul ore 10:30, și poate fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe Eurosport. 

"A fost atât de bună azi! A servit excelent, a fost foarte agresivă. Am dat totul până la ultimul punct. Ea a fost clar mai bună decât mine. Mental m-am descurcat bine, dar am fost dominată fizic. 

Sentimentele sunt împărțite. Am ajuns pentru prima dată în semifinale, nu am cum să nu mă bucur. E minunat! O să mă întorc la antrenamente de mâine. Nu vreau să mă opresc aici", a declarat Mertens la conferința de presă de după semifinala cu Wozniacki. 

CITEȘTE ȘI: 

Citește și:
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
FCSB - Dinamo » Primă repriză fără gol în Derby de România
Superliga
FCSB - Dinamo » Primă repriză fără gol în Derby de România
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Superliga
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Chivu l-a UMILIT pe Fabregas și Inter a revenit pe primul loc în Italia!
Campionate
Chivu l-a UMILIT pe Fabregas și Inter a revenit pe primul loc în Italia!
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (2)
merace
merace  •  25 Ianuarie 2018, 23:48

Expresia "O SPERIE" e doar o reteta de rating de la GSP. Asa sunt retele de retetele de rating, sa sperie publicul, cititorii, cu ceva, sa ii excite sau sa ii incite, ca sa revina si astfel sa se afiseze mai multe reclame la fiecare refresh sau comentariu. De pilda, eu cred ca tihi si simonhalep sunt tot retete de rating de la GSP :D

mishu_74
mishu_74  •  25 Ianuarie 2018, 22:49

ha ha ha. in mintea voastra pestrita, faptul ca Mertens zice de Wallniacki ca a fost mai buna decat ea, o sperie pe Halep. Pai diferenta dintre Mertens si Wallniacki este ca de la pamant la cer, aia a pierdut deja meciul de la vestiar. :)) penibili mai puteti fi in goana dupa like-uri

Vezi toate comentariile (2)
Comentează
Close