SPORTURI  »  HANDBAL  »  CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND

VIDEO + FOTO CSM București o învinge pe Midtjylland și speră în continuare la poziția secundă în grupă

FOTO: Cristi Preda +3   FOTO
FOTO: Cristi Preda

Articol de - Publicat duminica, 04 martie 2018 16:56

CSM București a trecut de Midtjylland, scor 29-24, în penultimul meci din faza grupelor principale ale Ligii Campionilor.

CSM București a început slab partida din Sala Polivalentă, danezele conducând cu 4 goluri la jumătatea reprizei. Paula Ungureanu a fost principalul pion al revenirii. Tigroaicele au intrat la pauză cu un avantaj minim, scor 13-12.

Partea secundă a început tot sub semnul echilibrului, până la scorul de 20-19. CSM a reușit 4 goluri consecutive și a făcut din final o adevărată sărbătoare. Aerienele, contraatacurile de manual și execuțiile pretențioase ale lui Niombla sau ale Iuliei Curea au dus la scorul final de 29-14.

CSM București joacă în ultima etapă meciul decisiv pentru stabliirea poziției în grupa principală, la Rostov. O eventuală victorie ar face ca bucureștencele să termine pe locul secund.

UPDATE 15:43

Echipele au ieșit pe teren:

 

Posted by Gazeta Sporturilor on Sunday, March 4, 2018

 

Posted by Gazeta Sporturilor on 4 Martie 2018
update 15:22

Emoții pentru "tigroaice"! Bianca Bazaliu (20 de ani), jucătoarea celor de la CSM, s-a accidentat la încălzire. Aceasta a călcat strâmb, fiind nevoie să primească îngrijiri medicale. Bianca nu poate pune piciorul în pământ și șchioapătă îngrijorător!

 
CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND

"Tigroaicele", obligate să câștige pentru a rămâne în lupta pentru locul 2 CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND începe în câteva minute ---->>>>> http://bit.ly/2Fg80Xb

Posted by Gazeta Sporturilor on 4 Martie 2018

 


FOTO: Vlad Nedelea / GSP.ro

 

1. Gyor 14
2. CSM București 13
3. Rostov 13
4. NHF Nyk 5
5. Ljubjana  5
6. Midtjylland 4

 

Programul ultimei etape:
Gyor - Ljubjana
Rostov - CSM București
Midtjylland - NHF Nyk

Vezi și: CSM București își cunoaște posibilele adversare din sferturi » Ultimul meci din grupă va decide totul

Citește și:
Scandalul finalului de an! Președintele unui colos din Europa, arestat pentru trafic și consum de cocaină!
Campionate
Scandalul finalului de an! Președintele unui colos din Europa, arestat pentru trafic și consum de cocaină!
Acord cu CSM București: se face supertransferul anunțat în premieră de GSP!
Handbal
Acord cu CSM București: se face supertransferul anunțat în premieră de GSP!
Cătălin Oprișan nu iartă un ZEU al fotbalului: „Peste Maradona, dar un trădător. Am suferit ca un câine din cauza lui”
Campionate
Cătălin Oprișan nu iartă un ZEU al fotbalului: „Peste Maradona, dar un trădător. Am suferit ca un câine din cauza lui”
Condamnat după ce a cumpărat un Audi furat, fostul campion al României L-a găsit pe Dumnezeu: „Copilul cine îl crește?”
Special
Condamnat după ce a cumpărat un Audi furat, fostul campion al României L-a găsit pe Dumnezeu: „Copilul cine îl crește?”
EXIT din România. O celebră companie suedeză a vândut afacerea din țara noatră
Profit.ro
EXIT din România. O celebră companie suedeză a vândut afacerea din țara noatră
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Fotbalistul Anului”, Andrei Rațiu, interviu de gală la Madrid: „Nu sunt arogant. Sunt doar timid” + „Vini jr. cel mai incomod? Nu! El e mult mai electrizant!”

„Trebuie obsesie, dar și liniște” » David Popovici e „Sportivul Anului” și vorbește într-un interviu-eveniment despre o mare provocare: „N-am trecut niciodată prin așa ceva”


Comentarii (12)
1391972634181505
Adrian Popescu  •  05 Martie 2018, 15:24

Mai concis? Cititi parerile celui care semneaza @tihi...Asta este categoria voastra

MaxP
MaxP  •  04 Martie 2018, 22:21

Vai de mine, ce de critici! Sa vedem cati dintre voi mai au tupeul sa comenteze dupa Final 4.

tihi
tihi  •  04 Martie 2018, 19:58

Vom juca cu leoaicele de la Ferencvárosi TC,echipa care va scoate din finala pe Gullden,Ungureanu & Co.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează