Articol de GSP - Publicat marti, 03 iulie 2018 17:04
Federația Daneză de Fotbal a emis azi un comunicat în care a raportat faptul că Nicolai Jorgensen, fotbalistul care a ratat un penalty pentru Danemarca la loteria din meciul cu Croația, a primit numeroase amenințări cu moartea.
"Stop! Societatea noastră nu ar trebui să accepte niciodată amenințări cu moartea. Nici împotriva jucătorilor de la Cupa Mondială, nici împotriva politicienilor sau a altcuiva. E indecent și complet inaccetabil", se arată în comunicatul emis pe Twitter.
Nicolai Jorgensen, atacant la Feyenoord, a primit grave amenințări pe conturile de Facebook și Instagram după ce a ratat un penalty în disputa cu Croația de la Mondial.
Jorgensen nu e singurul jucător de la Mondial care primește amenințări cu moartea. A pățit-o și Jimmy Durmaz, fundașul Suediei (detalii, aici) și columbianul Carlos Sanchez (detalii, aici).
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani