FOTBAL  »  NATIONALA  »  SUEDIA - ROMÂNIA

SUEDIA - ROMÂNIA // Cosmin Contra și Ilie Dumitrescu, dezamăgiți de Alexandru Mitriță: „Mă așteptam la foarte mult de la el, dar nu și-a depășit niciodată adversarul”

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 martie 2019 20:08

Ilie Dumitrescu s-a arătat total dezamăgit de evoluția lui Alexandru Mitriță în prima repriză a partidei din debutul preliminariilor pentru EURO 2020 dintre Suedia și România. La pauză, nordicii au intrat în avantaj, scor 2-0.

„Echilibraserăm jocul după un început ezitant. Am fost surprinși de pressingul lor. E foarte greu să ai joc direct pe Pușcaș. Nu au avut ocazii importante, am fost prezenți mai mult în jumătatea adversă. E foarte greu să surprinzi o apărare ca a lor. Nicio șansă să marchezi.

Ar fi trebuit să îi surprindem pe benzi, dar Chipciu și Mitriță nu au avut multe realizări. Stanciu a mai ieșit în evidență, dar ne lipsește ceva în ultimii 20 de metri. Mă așteptam la foarte mult de la Mitriță în această seară, dar nu și-a depășit în niciun moment adversarul”, a spus Dumitrescu la TV Digi Sport.

„La greșeala în lanț, s-a pierdut mingea la construcție cu pasa lui Răzvan Marin. Dragoș Grigore nu strânge și luăm gol. Acolo a scăzut concentrarea și am mai luat un gol. Este o echipă masivă, stă bine pe teren. M-au impresionat” Ilie Dumitrescu

Nici Cosmin Contra n-a fost mulțumit de evoluția lui Alexandru Mitriță pe care l-a schimba la pauză cu Claudiu Keșeru.

Vezi și:

FOTO Greșeală în lanț în apărarea României la primul gol marcat de Suedia » Ce s-a întâmplat la reușita de 2-0

Citește și:
Dacia lansează un nou model în vară, la doar 6.000 de euro » De 20 de ani nu a mai existat așa ceva
Noutati auto
Dacia lansează un nou model în vară, la doar 6.000 de euro » De 20 de ani nu a mai existat așa ceva
Numele aproape uitat, cerut la naționala României după o absență de 4 ani: „E un jucător excepțional”
Nationala
Numele aproape uitat, cerut la naționala României după o absență de 4 ani: „E un jucător excepțional”
Jucătorul de la Rapid pe lista unei formații din SUA » Cum s-ar putea produce mutarea de 1,5 milioane de euro
Superliga
Jucătorul de la Rapid pe lista unei formații din SUA » Cum s-ar putea produce mutarea de 1,5 milioane de euro
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
Tenis
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
România se transformă în cimitir de mașini. Numărul autoturismelor cu peste 20 de ani vechime a crescut alarmant. Toți anii de Program Rabla au fost inutili
Profit.ro
România se transformă în cimitir de mașini. Numărul autoturismelor cu peste 20 de ani vechime a crescut alarmant. Toți anii de Program Rabla au fost inutili
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (11)
147259629210475
Valentin Onea  •  24 Martie 2019, 08:10

Degeaba sint dezamagiti " specialistii ", dar Mitrita a avut doar 2-3 mingi. El nu e un jucator de travaliu, sa faca ambele faze, dai-o tata in profunzime si atunci sa vezi. Problema e ma mijloc, ca nu avem un coordonator de joc, un cap limpede. Acest Stanciu, s-a nascut talent si o sa termine , speranta, ................mai ales acum cind si-a facut punga groasa ( brava lui, aici ).

jedela
jedela  •  24 Martie 2019, 00:35

Stanciu sa ramna la arabi. Nu are ce cauta in nationala. Ianis nu are treaba cu constructia. Foarte lent . O fi bun la club unde totul este construit in jurul lui. La nationala nu are treaba. Poate rezerva si incet incet titular. Chipciu.... rezerva cel mult. Mitrita un *** intr o caldare. Un haotic. Nationala mare ...este praf si mai avem mult de asteptat. Contra este lipsit de experienta ....

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

10212456172575743
Val Wolfe  •  23 Martie 2019, 21:39
Postat de firaldo pe 23 Martie 2019, 21:02

În schimb Ianis ă fost imperial ,este?Juniorul efectiv s-a facut de ras a stopat jocul bun pe care începuse să îl facă România.

Juniorul nu avea ce cauta in ecuatie in acel moment. Contra practic a fost infantil introducand-ul. Poate aveam sanse sa egalam macar dar cu juniorul Hagi, cu figurantii Stanciu si Chipciu sansele sunt zero. Keseru are nevoie de 20 de mingi pe linia portii ca sa marcheze odata.

Vezi toate comentariile (11)
Comentează
Close