FOTBAL  »  LIGA 2  »  ACADEMICA CLINCENI - FC ARGEȘ 2-1

ACADEMICA CLINCENI A PROMOVAT // Un jucător al FCSB-ului a adus promovarea Academicii în Liga 1! Ovidiu Horșia: „Conducerea ne-a promis o primă de 10.000 de euro”

Ovidiu Horșia - Academica Clinceni +17   FOTO
Ovidiu Horșia - Academica Clinceni

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 mai 2019 20:52

Ovidiu Horșia (18 ani) a adus promovarea pentru Academica Clinceni, cu o etapă înainte de finalul campionatului.

Intrat în minutul 81 al meciului cu FC Argeș, la 1-1, tânărul fotbalist împrumutat de la FCSB a înscris pentru 2-1 în minutele de prelungire și a declanșat petrecerea la Clinceni.

Vezi AICI detalii despre meci

„A fost un meci foarte greu. Din păcate, am luat gol repede, nu ne-am așteptat la asta.

Sincer, mai credeam. Eram nerăbdător să intru. Am dat gol târziu, dar cu puțină șansă am reușit. Înseamnă foarte mult acest gol pentru mine, poate și pentru viitorul meu”, a spus Horșia, la TV Digi Sport.

Horșia vrea să îmbrace în continuare tricoul Academicii Clinceni și are și o dorință specială: vrea să dea gol în poarta celor de la Gaz Metan Mediaș, pentru că „e o echipă bună și îmi place cum joacă”.

„Cred că voi continua aici. Lotul rămâne același. Dacă noi am adus echipa aici, merităm să rămânem și în Liga 1”, a mai spus fotbalistul.

Totodată, acesta a dezvăluit ce primă vor primi jucătorii de la Clinceni pentru îndeplinirea obiectivului: „Conducerea ne-a promis 10.000 de euro. Mergem să petrecem, apoi la Ploiești să câștigăm și cu Petrolul”.

 

vezi ȘI:

Academica Clinceni a promovat în Liga 1 » Imaginile bucuriei: cum au sărbătorit jucătorii promovarea

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
FCSB - Csikszereda: Bîrligea, scos la pauză de Gigi Becali
Superliga
FCSB - Csikszereda: Bîrligea, scos la pauză de Gigi Becali
Inter câștigă la Cremona și își mărește avansul din fruntea clasamentului » Cum arată situația la vârf în Serie A
Campionate
Inter câștigă la Cremona și își mărește avansul din fruntea clasamentului » Cum arată situația la vârf în Serie A
Ce au scris spaniolii despre Andrei Rațiu și ce note i-au acordat, după meciul făcut pe „Bernabeu”
Stranieri
Ce au scris spaniolii despre Andrei Rațiu și ce note i-au acordat, după meciul făcut pe „Bernabeu”
Cu Radu Drăgușin integralist, Tottenham a revenit miraculos cu Manchester City! Cum s-a descurcat românul
Campionate
Cu Radu Drăgușin integralist, Tottenham a revenit miraculos cu Manchester City! Cum s-a descurcat românul
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Profit.ro
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (2)
10203839225041363
Vasi Mar  •  25 Mai 2019, 09:25

nu traditia promoveaza ci jocul echipelor....la multui ani in B!

marcelclujnapoca
marcelclujnapoca  •  25 Mai 2019, 00:20

SE lua Clinceniul la tranta si cu Petrolul acum ! Cu 50 de suporteri ai vostri ...1000 pe tot campionatul - Buleanu a crezut ca cereti licenta pentru fotbal in sala !

Vezi toate comentariile (2)
Comentează