FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali, reacție fermă despre Alibec și Budescu: „Nu joci la FCSB dacă dai cu picioarele în uși” + în ce condiții îl transferă Budescu

Articol de GSP - Publicat luni, 25 noiembrie 2019 11:32

Gigi Becali, finanțatorul celor de la FCSB, a oferit în această dimineață o primă reacție după înfrângerea suferită de roș-albaștri cu Astra Giurgiu, scor 1-3.

Latifundiarul a vorbit și despre Alibec, Budescu și Bogdan Andone, oamenii de la Astra care au răpus-o în duelul direct de sâmbătă seara.  

„Ce revanșă și-au luat jucătorii de la Astra? I-am făcut lui Alibec toate mendrele. Doar că abia așteptam să scap de el. Îl iubesc ca om, dar nu stai la Becali dacă dai cu picioarele în ușă! Am dat pe el 1,7 milioane de euro, l-am dat pe un milion. 

De Budescu ce să zic? Mi-a zis că merge la Astra să se pună la punct, iar în iarnă vine la mine. L-aș lua doar dacă ar accepta să joace atacant. Eu decar am. Plus că la mine nu joci dacă nu alergi 12 kilometri pe meci. Nu mă interesează pasele lui Budescu. O să-l chem la palat și o să-l întreb: „Budi, poți să joci atacant? Dacă îmi spune «nu», «la revedere!»”

De Bogdan Andone ce să spun? N-am făcut nimic rău, l-am făcut din antrenor secund antrenor principal”, a spus Gigi Becali, la Pro X. 

Ce a spus Alibec despre FCSB:

MATCH PREVIEW FC VOLUNTARI - FCSB

Vezi și: 

FCSB - ASTRA 1-3 // Dulcea răzbunare a renegaților: Alibec, Budescu, Tamaș și Andone, răspuns perfect pentru umilințele îndurate în trecut

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Campionate
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (11)
dora
dora  •  25 Noiembrie 2019, 20:06

Gigi tot cioban a rams. Jucatorul joaca acolo unde se simte el mai bine. Nu acolo unde il pui tu. L-ai vazut pe Bancu aseara care din pozitia de fundas stanga a dat gol din pozitia de mijlocas dreapta ?

fantasma
fantasma  •  25 Noiembrie 2019, 16:32

Cred că-l va lăsa să dea cu picioarele- n uși și cu pumnii-n geamuri,dacă spune un “ Tatăl nostru” înainte...

rocky2
rocky2  •  25 Noiembrie 2019, 16:23
Postat de cuviosul_pafnutie pe 25 Noiembrie 2019, 14:27

Pai si"finu Mirel"dadea cu piciorele in usile vestiarelor!S-a aflat doar de vestiarele altor echipe!Cat despre"promisiunea"aia, care zice ca i-ar fi facut-o Budescu...O luam asa ca pe o dorinta neimplinita!Sa stea el Becali, pana mai vine Budescu la echipa lui!Totusi sa nu fiu prea categoric!Da,ar putea sa vina Budescu la echipa lui Becali,dar cu o conditie!Care?Sa isi mute echipa la Ploiesti!Pentru ca Budescu tocmai de aceea a ales sa revina la Astra, pentru ca echipa isi face antrenamentele la...Ploiesti,la baza sportiva Astra,proprietatea lui Ioan Niculae!Adica... acasa la Costica!

Finul dadea si cu pumnii in geamurile vestiarelor si d-aia il vrem la nationala, si sa mergem incolonati la stadion ca sa facem valuri organizate! Ole!

Vezi toate comentariile (11)
Comentează
Close