FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB // EXCLUSIV Adi Popa știe unde va juca după plecarea de la FCSB! Acolo merg și Belu & Moutinho

Articol de - Publicat luni, 06 ianuarie 2020 18:35

Mutarea lui Adi Popa (31 de ani) la FC Voluntari este realizată într-o proporție de 90%. Acolo vor merge și Claudiu Belu (26 de ani) și Thierry Moutinho (28 de ani). 

Gigi Becali a anunțat schimbări importante la nivelul lotului. Patronul a confirmat plecările lui Salomao, Belu, Moutinho, Stan și Popa, dar nu era sigur în privința destinațiilor. Gazeta Sporturilor a aflat că FC Voluntari, formația prietenului Mihai Teja, va fi marea beneficiară.

Adi Popa și Claudiu Belu s-au înțeles deja cu ilfovenii, iar Moutinho este în mare măsură antamat.

„Pe Diogo Salomao, Claudiu Belu, Thierry Moutinho, Alexandru Stan, Adi Popa și alți câțiva i-am propus mai multor cluburi, printre care Gaz Metan și FC Voluntari. Cine vrea să-i ia să-i ia! Am vorbit și cu Edi Iordănescu, cu Mihai Teja, cu toată lumea”
Gigi Becali, pentru GSP.ro

Vezi și: 

FCSB // EXCLUSIV Șocul iernii la FCSB: Gigi Becali renunță la Cristi Manea! A deschis „taraba FCSB” și mai dă alți jucători: „Vreau să fim ca Ajax”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Nemții și francezii au reacționat imediat după Bayern - PSG: „OUT cu scandal”
Liga Campionilor
Nemții și francezii au reacționat imediat după Bayern - PSG: „OUT cu scandal”
Gică Hagi, impresionat de un jucător din Superliga: „După 7 minute am zis: «Hai să-l luăm!»”
Superliga
Gică Hagi, impresionat de un jucător din Superliga: „După 7 minute am zis: «Hai să-l luăm!»”
Manuel Neuer, înfrânt de PSG: „Când vezi ce au făcut ei...”
Liga Campionilor
Manuel Neuer, înfrânt de PSG: „Când vezi ce au făcut ei...”
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (2)
zizu
zizu  •  07 Ianuarie 2020, 09:46

Și uite așa fcsb,își face o pleiadă de sateliți ca să câștige campionate! Hegemonia fcsb,anunțată de mm,infractorul! Cu echipe satelit,formate din jucători trecuți pe la fcsb și despre care se știe tot ptr a fi.....direcționați când și în ce direcție trebuie,cu arbitrii prieteni cu tudor sau argăsitu,cu echipe din campionat,de la care se cumpără jucători pe prețuri ce includ și puncte cedate fcsb si care își dau viata cu adversarele la titlu,cu echipe gen viitorul,care în meciurile cu fcsb,sunt "aranjate" pe teren,în așa fel încât jocul lor să fie.....neputincios și uite așa,în loc ca un campionat ,o competiție să fie câștigată prin mijloace strict sportive,se câștigă prin alte mijloace! Uitasem de metoda....neubert,care merită și ea amintită

10209899427152560
Popa Lucian  •  06 Ianuarie 2020, 23:31

Voluntari deja se întărește..... Au luat 3-4 jucători..... La Iași, antrenorul nici macar nu a semnat, e liniște si pace.... Cand vom face transferurile? Cand echipa va fi deja in cantonament.... Pauza e f scurta....

Vezi toate comentariile (2)
Comentează