GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  INVESTIȚIE

Borcea a dat lovitura! Primăria a aprobat investiția de 200 de milioane de euro, la doi pași de stadionul Ștefan cel Mare

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 martie 2020 07:28

Un proiect imobiliar ce vizează construirea unor blocuri de 14 etaje pe malul Lacului Tei, lângă Romsilva, a fost avizat de către Primăria Generală a Capitalei. Conform Hotnews, inițiatorul proiectului e Cristi Borcea, prin interpuși: mama lui, Elena Borcea, și sora Călin Violeta.

Certificatul de urbanism pentru elaborarea Planului Urbanistic Zonal al familiei Borcea a fost eliberat în luna aprilie a anului trecut.

Acolo se vor construi două blocuri cu două niveluri subterane, parter și 14 etaje, cu o înălțime maximă de 45 de metri. 

Din document mai reiese faptul că blocurile vor fi construite la o distanță de 30m de malul lacului, care se află în imediata vecinătate a complexului sportiv Dinamo, și că ansamblul va avea 30% spațiu verde.

Apartamentele construite vor fi în număr de aproximativ 800-1.000 și se vor întinde pe 80.000 mp. Metrul pătrat construit în această zonă costă cel puțin 2.000 de euro.

Ioan Andone îl atacă pe Cristi Borcea: "Nu se pricea la fotbal! Sunt unii care se uită câte 30 de ani și nu știu"

Citește și:

Cristi Borcea, criticat: "Nu se pricepea la fotbal! Sunt unii care se uită 30 de ani și nu știu"

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Presa din Italia, la unison, după ce Inter s-a prăbușit cu Torino » Notele lui Cristi Chivu
Stranieri
Presa din Italia, la unison, după ce Inter s-a prăbușit cu Torino » Notele lui Cristi Chivu
Dinamo - Rapid, derby pentru Europa » Cîrjan marchează și el
Superliga
Dinamo - Rapid, derby pentru Europa » Cîrjan marchează și el
Gigi Becali, chemat la Marriott să-l convingă pe antrenor să semneze cu FCSB: „Îl va topi instant”
Superliga
Gigi Becali, chemat la Marriott să-l convingă pe antrenor să semneze cu FCSB: „Îl va topi instant”
Când își află CSM București adversara din semifinala Champions League » Toate detaliile despre Final 4-ul de la Budapesta
Handbal
Când își află CSM București adversara din semifinala Champions League » Toate detaliile despre Final 4-ul de la Budapesta
România a egalat Polonia la salariu și a depășit Bulgaria, Grecia, Ungaria, Slovacia HARTĂ
Profit.ro
România a egalat Polonia la salariu și a depășit Bulgaria, Grecia, Ungaria, Slovacia HARTĂ
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (23)
131624217670160
Geani Muraru  •  06 Martie 2020, 11:03

isi construieste o puscarie particulara ca sa retraiasca momente din trecut

1461177693935533
Sorin Gane  •  05 Martie 2020, 21:09

DE UNDE MAMA DRACULUI ARE ASTA ATITA BANET ? CHIAR NU PARE DUBIOS ?

alexpescaru
alexpescaru  •  04 Martie 2020, 18:58
Postat de pma77 pe 04 Martie 2020, 10:25

Doua blocuri cu 14 etaje 200 de milioane de euro,mai taie un zero las-o dracu ca mai minte omul dar nici chiar asa.

Poate chiar două... Cred că a auzit ziaristul ceva despre 20 de milioane, dar n-a priceput ce și cum. E vorba de 100 de apartamente a 200.000 de euro, deci ar fi vorba de costul apartamentelor construite, în nici un caz de investiție.

Vezi toate comentariile (23)
Comentează