FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Cornel Dinu surprinde: „Vreau ca Steaua să câștige campionatul, din două motive”

Articol de GSP - Publicat marti, 26 ianuarie 2021 12:59 / Actualizat marti, 26 ianuarie 2021 14:13

Cornel Dinu, unul dintre cei mai importanți jucători și antrenori din istoria lui Dinamo, a analizat lupta la titlu și a făcut o afirmație surprinzătoare pentru fanii „câinilor”.

„Procurorul” a spus că își dorește ca FCSB, rivala lui Dinamo, să câștige titlul în Liga 1, explicând și care sunt motivele care l-au determinat să prefere echipa lui Toni Petrea în detrimentul lui CFR Cluj sau al celor de la CSU Craiova.

Cornel Dinu: „Steaua joacă un fotbal frumos şi e de apreciat ”

„E de apreciat FCSB-ul! Aş vrea să câștige campionatul din două motive. Are acel joc spectaculos, iar al doilea motiv, la care ţin foarte mult, sigur că sunt retrograd, sunt bătrân, cu mentalitate învechită, e pentru că ţin ca majoritatea echipelor să aibă jucători români.

Iar FCSB are numai români, cu excepţia lu Radunovic, luat în iarna asta. Vreau să câştige titlul, pentru că îmi place să câştige o echipă-spectacol, care aruncă o mânuşă pe care ar trebui să o preia şi alte echipe. Steaua joacă un fotbal frumos şi e de apreciat şi această strategie", a spus Dinu la TV Telekom Sport.

Cornel Dinu la Dinamo

  • 454 meciuri / 53 goluri în Liga 1
  • 33 meciuri / 3 goluri în cupele europene.
  • 6 titluri de campion în Liga 1;
  • de 2 ori Cupa României;
  • este jucătorul dinamovist cu cele mai multe meciuri în Liga 1 - 454 partide;
  • de 3 ori declarat "Fotbalistul anului în România"
  • ca antrenor (1999/2000, 2001/20002): 2 titluri de campion, 3 Cupe ale României

VIDEO Cornel Dinu: „În ultimii 3-4 ani a fost amatorism total la Dinamo”

Citește mai multe știri despre Dinamo: 

EXCLUSIV Dinamo ajunge pe drumuri! Măsură extremă luată din cauza datoriilor: „I-am suportat destul”

EXCLUSIV Sfârșitul lui Dinamo poate veni tocmai de la români! » 3 jucători dau clubul în judecată

Citește și:
Universitatea Craiova luptă cu Dinamo pentru fotbalistul lui AC Milan: „Ei dau undă verde”
Superliga
Universitatea Craiova luptă cu Dinamo pentru fotbalistul lui AC Milan: „Ei dau undă verde”
Mario Iorgulescu, dezvăluiri șocante despre tatăl lui: „Am pus 50 de bodyguarzi să-l bată! La 13 ani mă ducea la lăutari și șprițuri”
Stiri extrasport
Mario Iorgulescu, dezvăluiri șocante despre tatăl lui: „Am pus 50 de bodyguarzi să-l bată! La 13 ani mă ducea la lăutari și șprițuri”
Arabii i-au oferit 1 milion de dolari unei mari campioane olimpice din România: „Știți ce scria sub numele meu?”
Gimnastica
Arabii i-au oferit 1 milion de dolari unei mari campioane olimpice din România: „Știți ce scria sub numele meu?”
Toată lumea râde de Real Madrid » Cele mai tari meme-uri după El Clasico
Campionate
Toată lumea râde de Real Madrid » Cele mai tari meme-uri după El Clasico
OFICIAL Vești excelente pentru cine are centrală de apartament
Profit.ro
OFICIAL Vești excelente pentru cine are centrală de apartament
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cosmin Olăroiu, investiție de milioane de euro într-un proiect major din București

Cuplul viral din sport s-a despărțit după o săptămână de relație intensă


Comentarii (201)
planetfun
planetfun  •  27 Ianuarie 2021, 04:14

"Stelistii adevarati, aia nascuti im ghencea" pleaca cu mirajul asta, stadion nou, echipa sustina de armata, un nou inceput, curat. Din pacate, ca niste oi,nu realizeaza pe ce teren minat stau si cat de sulfuros o sa fie totul cand totul o sa se clarifice. O sa le vina randul la piedici puse, chiar de la dinamovisti, rapidisti, care acum intind capcana si se dau mai iubitori de dreptate ? Dar echipa lor de ce nu e sustinuta financiar ? Sa-i vedem pe unde or sa scoata camasa atunci.

forummerr
forummerr  •  27 Ianuarie 2021, 00:04

Tiparul prinde contur: anti-stelistii precum dinamovisto-rapidistii Lucesti si dinamovistul Dinu sustin ca fcfcsb e Steaua. Ce supriza :))! Stelistii sustin ca Steaua e Steaua si fcfcsb e fcfcsb. Vorbim despre Balint, Lacatus, Piturca, Stoica, Iovan, Bumbescu, Boloni, Aelenei, Troi, Anghelinei, Ogararu, Miu etc...

roja.azul76
roja.azul76  •  26 Ianuarie 2021, 19:07
Postat de roja.azul76 pe 26 Ianuarie 2021, 19:04

***!:))

De ce stergeti comentariul? Ce era atat de jignitor?

Vezi toate comentariile (201)
Comentează