FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

VIDEO Șumudică aruncă bomba: „Turcii m-au sunat și pentru Sorescu” + Ce spune despre instalarea lui Reghecampf la Craiova

Marius Șumudică (50 de ani) a dezvăluit interesul unei formații din Turcia pentru Deian Sorescu (23 de ani) și vede cu ochi buni revenirea lui Laurențiu Reghecampf (45 de ani) în Liga 1.
Marius Șumudică (50 de ani) a dezvăluit interesul unei formații din Turcia pentru Deian Sorescu (23 de ani) și vede cu ochi buni revenirea lui Laurențiu Reghecampf (45 de ani) în Liga 1.

Articol de GSP - Publicat marti, 27 iulie 2021 22:49 / Actualizat miercuri, 28 iulie 2021 01:00

Marius Șumudică (50 de ani) a dezvăluit că o formație din Turcia este interesată de Deian Sorescu (23 de ani) și vede cu ochi buni revenirea lui Laurențiu Reghecampf (45 de ani) în Liga 1. 

  • CFR Cluj - Lincoln Red Imps este miercuri, de la ora 20:30, liveTEXT pe GSP.ro
  • În turul din Gibraltar, CFR Cluj s-a impus cu 2-1
  • Dacă trece de Lincoln, CFR va juca în turul 3 preliminar cu învingătoarea dintre Young Boys Berna și Slovan Bratislava, 0-0 în prima manșă.

Antrenorul campioanei CFR Cluj susține că fotbaliștii din Liga 1 au devenit interesanți pentru cluburile turcești. Mai mult, Marius Șumudică susține că șefii lui Galatasaray i-au cerut o opinie despre Alexandru Cicâldău, mijlocaș pentru care au plătit 6,5 milioane de euro

Marius Șumudică: „Turcii m-au întrebat de Sorescu”

Deian Sorescu, cel mai valoros fotbalist rămas în lotul lui Dinamo, și-a declarat public nemulțumirea față de situația de la echipă. Mijlocașul așteaptă un transfer, iar soluția poate veni rapid, după cum afirmă Marius Șumudică. 

„M-au sunat să mă întrebe de Cicâldău, da. Mă mai sună și alți directori sportivi. M-au întrebat și de Sorescu. Tot timpul am încercat să ajut. Sunt printre puținii care au luat jucători români unde au antrenat. Am un nume bun în Turcia și oamenii apelează la mine. Vorbesc mereu la superlativ despre jucători, este țara mea”, a spus Marius Șumudică, într-o conferință de presă. 

Marius Șumudică salută revenirea lui Reghecampf în Liga 1 

Laurențiu Reghecampf a fost instalat pe banca celor de la CS Universitatea Craiova și are un singur obiectiv, titlul în Liga 1. Marius Șumudică nu este speriat de concurență. 

„Laurențiu Reghecampf e un antrenor titrat, care a lucrat și în străinătate, la fel ca mine. Are titluri în palmares. Ne batem, la figurat, pentru trofee. Vom vedea. Avem aceste competiții europene, suntem angrenați pe 3 fronturi. Important e finalul. Sperăm să ajungem acolo și să ne bucurăm tot noi”, a comentat Șumudică. 

VIDEO Șumudică și Păun, conferință înaintea meciului cu Lincoln

Citește și alte știri despre fotbalul din Liga 1: 

VIDEO Marius Șumudică, întâlnire cu șefii campioanei CFR: „Am atins un nivel financiar, nu mai vreau la căldură”

Unde se văd la TV meciurile lui FCSB, CFR Cluj, CSU Craiova și Sepsi din cupele europene » Programul complet

Se face! Budescu, la un pas de revenirea în Liga 1: „Vine să semneze cu noi!”

Citește și:
Liga 2, etapa #16 » Scor umilitor pentru Steaua, după 35 de minute! Clasament în timp real
Liga 2
Liga 2, etapa #16 » Scor umilitor pentru Steaua, după 35 de minute! Clasament în timp real
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Campionate
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (12)
vasglo
vasglo  •  27 Iulie 2021, 23:10

Dar, de Paun, Petrila nu te-au intrebat, ca sa-i ajuti si pe ai tai?! -:)

sakamoto
sakamoto  •  29 Iulie 2021, 00:22

De ce Sumudica nu face reclama la CFR Cluj, pt Deian Sorescu, un fotbalist valoros, poate cel mai bun din Romania. Trebuia sa fie liber de contract, pt a-l achizitiona? L-au achizitionat pe Ionitza cu un milion de euro, n-a corespuns si l-au aruncat ca pe o masea stricata. Repet Sorescu, chiar are valoare. In mod cert i-ar putea ajuta pe ardeleni, la obiectivele pe care le au.

vasglo
vasglo  •  28 Iulie 2021, 12:37
Postat de valentindragobete pe 28 Iulie 2021, 10:06

De astia nu l-au întrebat pentru ca se dau la pachet cu dîncu si kovaciu! Si apropo de intrebare, vine o alta intrebare: auzi, băi sumudica, da' pe Hagi, pe Popescu sau pe Ilie Adrian i-o fi întrebat ? Sau întrebările turcilor vin, exclusiv, doar către " cunoscătorii " de portugheză, adevărat mai băltieră !

Normal ca le place turcilor de Gargaragiul nostru, ca stie limba in care sportului rege i se zice "futebol"! -:)

Vezi toate comentariile (12)
Comentează