FOTBAL  »  Superliga  »  U CRAIOVA

Mititelu: "Craiova nu a avut niciodată un atacant precum Costea! Nici măcar Oblemenco"

Articol de GSP - Publicat joi, 24 aprilie 2008 00:00

Adrian Mititelu, finanţatorul Universităţii Craiova, a vorbit despre situaţia echipei sale.

"La suporteri reali, adevăraţi, nu simpatizanţi, Craiova e pe locul 2 în România", a început Mititelu. "Supărarea după meciul cu Dinamo este mare. Cînd ai 3-0 şi nu reuşeşti să cîştige, e greu. Cu Dinamo e cel mai important meci pentru mine".

În ceea ce priveşte lupta la titlu, pe care Craiova o poate arbitra în meciul pe care îl dispută împotriva Stelei sîmbătă, Mititelu a declarat: "Nu vom juca cu echipa a II-a. E mîndria noastră, onoarea noastră să batem Steaua. Sînt 100% sigur că nu avem nicio intervenţie la echipă, am şi discutat cu băieţii". Referitor la lipsa lui Dorel Stoica, Mititelu a precizat: "Dorel Stoica e cel care ne ghidează tinerii din apărare. Găman e un fundaş foarte talentat, dar altfel va fi jocul Stelei împotriva lui Găman, faţă de Dorel Stoica".

În finalul intervenţiei sale prin telefon la televiziunea sportro, Mititelu a vorbit şi despre "bijuteria coroanei", Florin Costea. "Echipa pe care o avem nu stă numai în Florin Costea. Sincer, nu cred că el poate ajuta prea mult echipa naţională. Merită să meargă în vestiar, să simtă gustul cum se spune şi să intre în atmosfera lotului. El nu are preţ, fiindcă nu e de vînzare. Noi vrem o echipă puternică. Craiova nu a avut niciodată atacant precum Costea! Nici măcar Oblemenco!", a încheiat Mititelu.

Citește și:
Soția lui Andrei Ivan a încins Instagramul din Vietnam. Apariția provocatoare care a atras toate privirile
Stranieri
Soția lui Andrei Ivan a încins Instagramul din Vietnam. Apariția provocatoare care a atras toate privirile
Cum arată astăzi satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin: IMAGINI din altă lume! Singurul mod prin care poți ajunge
Special
Cum arată astăzi satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin: IMAGINI din altă lume! Singurul mod prin care poți ajunge
Ce se ascunde sub noul șantier » Locul unde s-a câștigat un titlu șters din istorie renaște după zeci de ani, cu 75 de milioane €
Superliga
Ce se ascunde sub noul șantier » Locul unde s-a câștigat un titlu șters din istorie renaște după zeci de ani, cu 75 de milioane €
Pus pe liber, Elvir Koljic semnează » Va fi coleg cu un alt fost rapidist
Superliga
Pus pe liber, Elvir Koljic semnează » Va fi coleg cu un alt fost rapidist
FOTO Gară istorică din București este demolată
Profit.ro
FOTO Gară istorică din București este demolată
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

În iulie 2026, un vlogger a petrecut o zi Cernobîl » Șocat de ce a găsit la bazinul de înot al „orașului fantomă”

O minge în cap i-a schimbat destinul! Cum a ajuns Ștefania Uță campioană europeană și speranța României la Jocurile Olimpice


Comentarii (24)
 •  25 Aprilie 2008, 10:35

costea e un jucator bun...dar nici chiar asa. bateti steaua si atat fara alta gargara. fortza craiova

 •  25 Aprilie 2008, 02:04

Hai dati-va-n spume de frustrati, toti aveti onoare si mandrie cand e vorba sa bateti Steaua, in rest, mandrie zero in alte meciuri, zero barat in Europa (cand va fi, peste 10 ani)

 •  25 Aprilie 2008, 01:14

pentru noi OBLEMENCO e un ZEU. Costea doar un copil talentat pe care l iubim. inima noastra e OBLEMENCO. nimeni nu are dreptul sa l compare. de la EL Craiova a deschis ochii. Dumnezeu sa l odihneasca. Oriunde iubirea noastra il va ajunge.

Vezi toate comentariile (24)
Comentează