INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Maxim 101! Sărbătorit înaintea meciului, mijlocașul român a făcut spectacol în Turcia, cu 3 pase de gol: „Suntem bucuroși să te avem, Maestro!”

Alexandru Maxim, premiat la Gaziantep // foto: Twitter @ GaziantepFK

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 octombrie 2022 09:32 / Actualizat vineri, 21 octombrie 2022 11:23

La meciul 101 pentru Gaziantep, 4-0 cu Sariyer în Cupa Turciei, mijlocașul român Alexandru Maxim (32 de ani) a oferit 3 pase decisive. Înaintea partidei fusese sărbătorit de club: „Suntem bucuroși să te avem, Maestro!”

Alexandru Maxim continuă să strălucească în Turcia. Joi seara, mijlocașul ofensiv a făcut spectacol în Cupa Turciei, la meciul din turul 3 cu Sariyer, echipă de liga a treia.

Dintre cele 4 goluri înscrise de Gaziantep, 3 au avut amprenta lui Maxim, care a oferit pasa decisivă.

Cristiano Ronaldo, pedepsit DRASTIC! Amendă uriașă și final de drum la United: „Scăpați de el!”
ANGLIA

Alexandru Maxim show în Turcia, la meciul 101 pentru Gaziantep!

Românul a intrat pe teren în minutul 58, iar 20 de minute mai târziu a pasat decisiv pentru Figueiredo, care a dus scorul la 2-0. Ulterior, în minutele 83 și 85, a oferit alte două assist-uri. Ultimul, pentru golul de 4-0, a fost splendid: lob peste toată apărarea adversă.

Maxim a ajuns astfel să aibă 101 meciuri, 41 de goluri și 18 pase decisive pentru Gaziantep.

Alexandru Maxim, premiat de Gaziantep înaintea meciului

Înaintea meciului de joi seara, clubul l-a premiat cu un tricou personalizat, înrămat, cu numele său și numărul 100.

„Alexandru Maxim, care a lăsat în urmă meciul cu numărul 100 în tricoul roș-negru, a primit o plachetă și un tricou cu numărul 100 și numele său. Suntem bucuroși să te avem alături de noi, Maestro!”, a scris clubul pe rețelele de socializare.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Steven Gerrard, demis în miez de noapte de la Aston Villa! Două nume uriașe pe lista de înlocuitori

Brighton a căzut cu De Zerbi! „Pescărușii” nu-și mai găsesc ritmul după plecarea lui Graham Potter la Chelsea

Londra nevralgică » 3 momente care au umbrit Wembley-ul, în seara în care britanicii erau datori cu reparația morală

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring