FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

MM Stoica dezvăluie ce le-a spus jucătorilor de la FCSB: „A fost un remember. Nu avem nicio scuză!”

FOTO: Imago
FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 noiembrie 2022 22:19 / Actualizat miercuri, 02 noiembrie 2022 23:50

Mihai Stoica, managerul general al FCSB, a vorbit despre gestul pe care l-a făcut la antrenamentul de azi.

Mihai Pintilii i-a pregătit azi pe jucători înainte de meciul cu West Ham (joi, ora 22:00), iar Mihai Stoica a fost prezent la antrenament. Înainte de ședința de pregătire propriu-zisă, Mihai Stoica i-a strâns pe toți jucătorii în jurul lui pentru a le ține un discurs mobilizator.

Răsturnare de situație la FCSB » Ce se întâmplă cu numirea noului antrenor: „E cea mai bună decizie”
FCSB
Răsturnare de situație la FCSB » Ce se întâmplă cu numirea noului antrenor: „E cea mai bună decizie”

Ce le-a spus Mihai Stoica jucătorilor de la FCSB

Azi, oficialul roș-albaștrilor, a dezvăluit ce mesaj le-a transmis jucătorilor lui Mihai Pintilii.

„Le-am relatat un episod petrecut anul trecut. Înflăcărați că-l avem pe bancă pe Edi Iordănescu, ne-am dus să jucăm la Cluj cu CFR, echipă de la care Șumudică plecase și la care Petrescu nu se întorsese.

Avându-l pe Omrani cu noi, care a fost pe teren, le-am spus că pe banca lui CFR s-a aflat Ceclan (n.r. - Ovidiu Ceclan, antrenor de portari). Și că ne-au dat cu terenul în cap. Cu un teren umed. Faci comoție și răcești. Noi suntem în formula asta și nu există nicio scuză să nu ne prezentăm bine cu West Ham și cu Rapid.

 Am încercat un remember pentru că e foarte important”, a spus Mihai Stoica în emisiunea „Sport Report”, moderată la Orange Sport de redactorul-șef adjunct al Gazetei, Dan Udrea.

Cu West Ham nu vor juca Tamm, care are niște probleme medicale, Omrani, Șut și Nikolov, care nu sunt pe listă. Vor fi toți ceilalți jucători. Nu ne putem bate joc de cei care și-au luat bilete 

- Mihai Stoica

VIDEO Edward Iordănescu a comentat plecarea lui Nicolae Dică de la FCSB

Citește și:

Situația lui Marco Dulca, analizată de tatăl său: „Dacă pleacă de la FCSB înseamnă că e slab! Nu se pune problema să se întoarcă la Chindia”

Propus de Panduru la FCSB, Ionuț Chirilă e categoric: „Asta se vrea, iar eu știu cum se face!”

Citește și:
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (1)
Mondo
Mondo  •  03 Noiembrie 2022, 02:32

MM este poliglotul infractor, dupa "rememeber" al doilea cuvint care il mai stie in engleza este "hello". Becali, Infractor 1, este extaziat cind il aude pe Infractor 2, aruncind "hello" in stinga si in dreapta, are impresia ca stapineste peste o echipa cu filiale pe mai multe continente. Probabil ca asta este rolul lui MM, omul de la poarta care pleaca capul si spune "hello"

Vezi toate comentariile (1)
Comentează