FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CRAIOVA

FOTO Mesajul galeriei lui CSU Craiova despre Rădoi, la primul meci de la plecare: „Un fleac...”

Mesajul ultrașilor de la CSU Craiova la meciul cu Mioveni/ captură Orange Sport
Mesajul ultrașilor de la CSU Craiova la meciul cu Mioveni/ captură Orange Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 12 decembrie 2022 20:58 / Actualizat luni, 12 decembrie 2022 22:33

Ultrașii de la Peluza Nord a Universității Craiova au afișat un mesaj de protest la meciul cu CS Mioveni, 1-0 în etapa #20 din Superliga.

În număr restrâns la Mioveni, suporterii olteni au ocupat un sector de la tribuna a doua. Au afișat un mesaj pe gard, cu referire la plecarea lui Mirel Rădoi de la Universitatea Craiova. Fostul selecționer a anunțat că demisionează după înfrângerea cu FC Argeș din Cupa României, scor 1-2.

„Un fleac, l-ați ciuruit și pe ăsta”, a fost mesajul suporterilor de la Peluza Nord.

Mesajul galeriei lui CSU Craiova despre Rădoi, la primul meci de la plecare: „Un fleac...”
foto: captură Orange Sport

Mirel Rădoi, regretat de fani

După ce Mirel Rădoi și-a dat demisia, Mihai Rotaru, patronul de la CS Universitatea Craiova, a anunțat că fanii olteni „au fost într-un număr covârșitor de partea lui Rădoi”.

Suporterii oltenilor îi blamează pe Sorin Cârțu și pe Mihai Rotaru pentru plecarea fostului selecționer de la Universitatea.

VIDEO. Mirel Rădoi a demisionat de la CSU Craiova

Citește și: 

Soluție pentru Edi? Jucătorul FCSB-ului „la care nu se mai uita nimeni” ar putea rezolva marea problemă a naționalei
FCSB
Soluție pentru Edi? Jucătorul FCSB-ului „la care nu se mai uita nimeni” ar putea rezolva marea problemă a naționalei
Schimbare radicală la FCSB! Becali nu s-a ținut de cuvânt: „Nu mai fac așa în viața vieții mele!”
FCSB
Schimbare radicală la FCSB! Becali nu s-a ținut de cuvânt: „Nu mai fac așa în viața vieții mele!”
Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (44)
eterrna.terrra.nova
eterrna.terrra.nova  •  17 Decembrie 2022, 22:39
Postat de fratilitau pe 17 Decembrie 2022, 19:53

Caută declarația Okgutei.... "Daca Mititelu nu vinde 51% din acțiuni o sa înființăm altă echipă".....fostele glorii care sunt lângă clona FC Mogoșoaia Neputința Prăbușirea sunt : Negrilă angajat la regia de apa Craiova, Beldeanu cu o situație financiară dificilă ***.... antrenor cu 4 echipe retrogradate in liga 2. ....va doresc să aveți parte de *** și la anu' și La mulți ani !!!! CSU. NU ȘTIINȚA !!!

Gelule sunteti la 4 puncte de retrogradare directa cat prost poti sa fii sa vorbesti de retrogare. Fostii fotbalisti sunt cu Universitatea, apreciaza profesionalismul nu clona clovnului.

fratilitau
fratilitau  •  17 Decembrie 2022, 19:53
Postat de eterrna.terrra.nova pe 17 Decembrie 2022, 17:16

Marele Balaci a avut opinia lui, noi fanii Universitatii respectam o fosta glorie chiar daca are opinie diferita. Spre deosebire de clonati care il injura pe Cartu si celeilalti fost fotbalisti care sunt alaturi de Universitatea. Asta e diferenta, iar re-infintarea nu a avut nimic politic doar un vot covarsitor DA din partea membrilor FRF.

Caută declarația Okgutei.... "Daca Mititelu nu vinde 51% din acțiuni o sa înființăm altă echipă".....fostele glorii care sunt lângă clona FC Mogoșoaia Neputința Prăbușirea sunt : Negrilă angajat la regia de apa Craiova, Beldeanu cu o situație financiară dificilă ***.... antrenor cu 4 echipe retrogradate in liga 2. ....va doresc să aveți parte de *** și la anu' și La mulți ani !!!! CSU. NU ȘTIINȚA !!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

eterrna.terrra.nova
eterrna.terrra.nova  •  17 Decembrie 2022, 17:16
Postat de fratilitau pe 16 Decembrie 2022, 20:39

Echipă creată politic ***. Sau nu ți mai aduci aminte? Hoți de identitate sportivă ....nu va recunoscut UEFA ...ce a zis Balaci?

Marele Balaci a avut opinia lui, noi fanii Universitatii respectam o fosta glorie chiar daca are opinie diferita. Spre deosebire de clonati care il injura pe Cartu si celeilalti fost fotbalisti care sunt alaturi de Universitatea. Asta e diferenta, iar re-infintarea nu a avut nimic politic doar un vot covarsitor DA din partea membrilor FRF.

Vezi toate comentariile (44)
Comentează