FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - CIPRU 4-1

FOTO EMOȚIE! Imagine înduioșătoare la România - Cipru, surprinsă la final de fotoreporterul GSP

Daniel Bîrligea și bunica lui, după România - Cipru // foto: Cristi Preda +43   FOTO
Daniel Bîrligea și bunica lui, după România - Cipru // foto: Cristi Preda

Articol de , - Publicat marti, 19 noiembrie 2024 13:51 / Actualizat marti, 19 noiembrie 2024 15:26

La finalul meciului România - Cipru, scor 4-1, desfășurat luni seara, pe Arena Națională, Daniel Bîrligea (24 de ani), marcatorul primului gol, a fost protagonistul unui moment extrem de emoționant.

Jucătorul campioanei României a fost surprins de fotoreporterul GSP.ro prezent la meci, Cristi Preda, alături de bunica lui.

Aceasta a fost pentru prima dată la un meci al naționalei României și i-a oferit o îmbrățișare sinceră nepotului ei, care traversează un moment foarte bun al carierei. Emoția a fost vizibilă în ochii bunicii lui Bîrligea, iar momentul a fost imortalizat inclusiv de spectatorii din jur, și ei înduioșați de întâlnirea dintre cei doi.

EMOȚIE! Imagine înduioșătoare la România - Cipru, surprinsă la final de fotoreporterul GSP
Daniel Bîrligea și bunica lui, după România - Cipru // foto: Cristi Preda

Daniel Bîrligea, susținut de bunica lui la meciul cu Cipru

Daniel Bîrligea a marcat primul său gol la națională după doar 67 de secunde în partida de vineri seara. A văzut un culoar creat de Drăgușin și Mihăilă, iar nouarul campioanei, din apropierea porții, nu l-a iertat pe portarul cipriot.

Lucescu l-a recompensat cu minute și a fost integralist, iar la final a sărbătorit succesul cu familia lui, care a fost prezentă în tribune.

Cadrul surprins de fotoreporterul GSP a fost câteva ore mai târziu postat și de jucătorul celor de la FCSB, în secțiunea „story” de pe Instagram, însoțit de mesajul „Buni”.

Și Antonia, iubita fotbalistului de la FCSB, a fost prezentă la meciul de pe Arena Națională, iar la final a coborât la nivelul gazonului, pentru a sărbători succesul.

Cum a fost prima prezenţă în naţională anul trecut, asta a fost continuarea visului de când eşti mic. Cred că toate persoanele care ajung la naţională luptă pentru acest vis. Am simţit… că am putut dovedesc că pot să fiu aici.

Am fost o pasă perfectă a lui Vali (n.r. Mihăilă), m-a pus faţă în faţă cu portarul. Am apucat să văd şi poarta şi am aruncat-o. Ne-am realizat obiectivul, suntem foarte bucuroşi pentru asta.

Noi am reuşit să dăm un gol, au încercat şi ei să revină, au băgat şi ei a doua, au prins curaj, au început să joace, după al doilea gol, nu s-au mai dus. S-a văzut că suntem superiori şi am reuşit să facem faţă

- Daniel Bîrligea, după victoria cu Cipru

+38 FOTO

Clasamentul din grupa României

Citește și:
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (12)
castaway
castaway  •  19 Noiembrie 2024, 20:12

Faptul de a-si fi invitat bunica la meci și îmbrățișarea plină de afecțiune, este dovada de caracter, de om cu principii sănătoase.

mario_rdfe_
mario_rdfe_  •  19 Noiembrie 2024, 16:43

Bravo Barligea, respect ! Ptr mine familia inseamna totul! La fel cum a fost cu acel video in care Ngezana pleaca de acasa, iar sora lui plange si il conduce ..atunci am zis ca il voi sustine pe african, oriunde o sa joace...! Nu ma impresioneaza cei care isi imbratiseaza sotiile si iubitele in tribuna...! Parintii si fratii sunt cei mai importanti in viata unui om...ca sotii poti avea 7 daca vrei ! Se pare ca cei proveniti din orasul meu natal, Braila, au succes la fcsb...Barligea, Coman, Chipciu, Nicolita, Gigi Becali..

popescu3dzn
popescu3dzn  •  19 Noiembrie 2024, 16:31
Postat de sughibughi pe 19 Noiembrie 2024, 15:12

la Rangers nu a miscat nimic

Nici nu trebuia, suntem deja calificați. Plangi

Vezi toate comentariile (12)
Comentează