FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali mai face un pariu îndrăzneț: „30 de milioane iau!”

Gigi Becali
Gigi Becali

Articol de - Publicat vineri, 17 ianuarie 2025 13:02 / Actualizat vineri, 17 ianuarie 2025 17:41

Gigi Becali, patronul de la FCSB, a dezvăluit de curând că i-a transferat pe Alexandru Stoian (17 ani) și Ionuț Cercel (18 ani) de la Farul pentru 1 milion de euro. Latifundiarul din Pipera visează să îi vândă pe aceștia pentru 30 de milioane de euro.

Alexandru Stoian va ajunge de acum la FCSB, în timp ce Ionuț Cercel nu a fost lăsat de Hagi să plece în iarnă la roș-albaștri. El se va alătura lotului bucureștenilor în vară.

MM Stoica, nervos pe jucătorul de la FCSB: „Dacă copilul e bolnav, nu prea faci asta”
FCSB
MM Stoica, nervos pe jucătorul de la FCSB: „Dacă copilul e bolnav, nu prea faci asta”

Gigi Becali: „Pe Stoian și Cercel iau 30 de milioane de euro”

Becali a declarat că a cumpărat jucători de 13 milioane de euro de la echipa lui Gică Hagi de-a lungul timpului, iar pe Cercel și Stoian e convins că va încasa 30 de milioane de euro.

Cel mai scump jucător vândut de FCSB este Dennis Man, plecat la Parma pentru 11 milioane de euro în 2021.

„La Hagi am plătit 13 milioane. Am luat tot cam pe acolo pe jucătorii vânduți care veneau de la el. Plus cei doi de acum, 14 milioane am dat în total. Dar iau pe ei 30 de milioane de euro. Pe Man am luat 11 milioane de euro, record”, a declarat Gigi Becali la Fotbal Club, emisiune pe Digi Sport 1.

Becali a dezvăluit că a primit ofertă de 10 milioane de euro pentru Bîrligea

În cadrul aceleiași intervenții la TV, Becali a declarat că a primit din zona arabă ofertă de 10 milioane de euro pentru Daniel Bîrligea.

„Am primit ofertă pentru Bîrligea, 10 milioane de euro din Arabia. Nici nu știu care, Emirate. I-am zis impresarului: «Spune-i că vreau 25, dar spune-i că știi un secret. Că are clauză 15 milioane de euro. El atât are clauză. Eu vreau 25 pe el, dar tu spune-i investitorului că ai un secret». Eu nu accept 10!

(n.r. - întrebat dacă a discutat cu Bîrligea, dacă atacantul ar accepta să meargă în Arabia) Când dă cineva 15 milioane pe tine, dă și două milioane salariu. Cariera înseamnă bani. Nu trebuie să dai cu piciorul norocului. Să vedem acum, poate plătește clauza. Ce națională? Să intre la mine banii și adio, tot!”, a declarat Gigi Becali.

Citește și:
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Superliga
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Campionate
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
Noutati auto
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
OFICIAL Vești excelente pentru cine are centrală de apartament
Profit.ro
OFICIAL Vești excelente pentru cine are centrală de apartament
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (5)
florincaranfilov
florincaranfilov  •  17 Ianuarie 2025, 21:38

O să iei 30 ***o să-i distrugi cum ai făcut și cu alții,o să-i arunci la arabi pe cîteva sute de mii de euro.........ai distru viețile multor copii.....

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

parpalache
parpalache  •  17 Ianuarie 2025, 20:01

Nea GG!Tot cu vreun proces cu ANPR(și cu experți judiciari evaluatori-pe post de alchimiști)-e mai sigur sa iei niște bani pe pohta ta!

tarnaveanu
tarnaveanu  •  17 Ianuarie 2025, 18:49

De când se numește o cacealma machidonească pariu îndrăzneț?

Vezi toate comentariile (5)
Comentează